علم و تکنولوژی

تپه های شکلاتی ، جاذبه جذاب گردشگری فیلیپین

تپه های شکلاتی در جزیره بوهول کشور فیلیپین واقع شده است، تپه های شکلاتی یکی از عجیب ترین مناظر است و تمام آن ها به طور باورنکردنی طبیعی می باشد.

6 خرداد 1399

شـبکه ابررایانش ملی از پژوهش های ملی و بین المللی در راستای مبارزه با ویروس کرونا حمایت می کند

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: شـبکه ابررایانش ملی از تمامی پژوهش های ملی در راستای مبارزه با ویروس کرونا و پیامـدهای اقتصادی و شـیوع آن، حمایت و پشتیبانی محاسـباتی می کند.

6 خرداد 1399

منشأ ویروس کرونای جدید کجاست؟ 10 سوال از آمریکا

با آنکه در باور عمومی شهر ووهان چین به عنوان نقطه شروع انتشار ویروس کرونای جدید قلمداد می گردد بعضی رفتارهای آمریکا این مسئله را با تردیدهایی جدی روبرو می نماید.

21 اردیبهشت 1399

موش و خرس دست دوستی می دهند، ارنست و سلستین با رنگ و بوی شرقی

خبرنگاران - گروه فرهنگ و هنر: ساخت انیمیشن یکی از راه های امروزی برای پیشبرد اهداف فرهنگی در میان بچه ها، نوجوانان و خانواده هاست. انیمیشن ها هر چند دیروز سعی می کردند جذاب و مهربان باشند اما امروز پرانرژی و گاه حتی خشن هستند، اما از نظر محتوا، بیشتر آنها...

17 اردیبهشت 1399

تلاش سیا برای تولید و ارتقای پهبادهای سنجاقکی

در سال 2016 ارتش بریتانیا از ساخت پهباد سنجاقکی خود خبر داده بود. ایالات متحده نیز از امیال خود در این راستا دست برنداشته و در سال 2014 سازمان پروژه های پیشرفته دفاعی گفت که خواهان پهباد های حشره ای هوشمندتری است.

14 اردیبهشت 1399

فاصله زیادی تا تحقق سرانه های شهری داریم ، ساخت و سازهای بی رویه مشکل ساز شد

شهرداری منطقه22 آخرین روزهای سال 98 را در حالی پشت سر می گذارد که برنامه ها و فعالیت های گسترده عمرانی و خدمات محوری را برای سال آینده در دستور کار قرار داده است. حتی برای سرعت بخشیدن به فرایند کار عملیات های عمرانی بعضی از این طرح ها شروع شده است.

8 اردیبهشت 1399

روزنگار تازه های علمی کرونا ویروس منتشر شد

گروه اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، روزنگار تازه های علمی کرونا ویروس (COVID-19) را منتشر کرد.

24 فروردین 1399

سایه ویروس کرونا بر صنعت بازی

کوشش ها برای کنترل و مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای مختلف ادامه دارد. بیش از 30 کشور در جهان از کشف این ویروس گزارش داده اند. در این میان هم صنعت بازی به عنوان یکی از بزرگترین تجارت های جهان، بی تاثیر از عواقب ناشی از شیوع ویروس کرونا نبوده...

23 فروردین 1399

صدور ویزای مولتیپل برای دانشجویان خارجی کشور

کبگانیان، دبیر ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور از صدور ویزای مولتیپل برای دانشجویان خارجی کشور اطلاع داد.

21 فروردین 1399

بهبود صنعت غذایی به وسیله روش زیستی حلقه اتصال بخش خصوصی و دانشگاه است

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: اجرای برنامه بهبود صنعت غذا به وسیله روش های زیستی حلقه اتصال میان بخش خصوصی تولید کننده محصولات غذایی و دانشگاه ها است.

19 فروردین 1399

ترامپ باردیگر نسبت به همکاری کشورها با هوآوی هشدار داد

به گزارش خبرنگاران، ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر اظهار داشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از او خواسته است تا به کشورهای اروپایی درباره اشتراک گذاری اطلاعات با شرکت های فناوری اطلاعات غیرقابل...

12 فروردین 1399

آپ نوآورترین اپلیکیشن موبایلی کشور شد

جشنواره وب و موبایل ایران با ده ها هزار شرکت کننده، به عنوان بزرگ ترین عرصه رقابت میان وب سایت ها و نرم افزارهای موبایل در گروه های مختلف شناخته می گردد.

11 فروردین 1399

رشد فروش تلفن های هوشمند در هند ادامه دارد ، شیائومی صدر نشین است

سازنده تلفن های هوشمند چینی؛ شیائومی همچنان با 43.6 میلیون محموله در سال 2019 بیشترین سهم بازار هند را به خود اختصاص داده است، پس از آن سامسونگ با 31 میلیون دستگاه و ویوو در صندلی سوم با 23.8 میلیون دستگاه واقع شده است.

7 فروردین 1399

دانش آموختگان دانشگاه تهران هم به جمع جان باختگان پرواز کی یف اضافه شدند

معاون آموزشی دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه این دانشگاه نیز تعدادی از فارغ التحصیل نخبه خود را در این سانحه از دست داد، گفت: این ها مجاهدین راه علم بودند که از دست دادن آن ها برای جامعه علمی کشور تأسف بار است.

9 اسفند 1398

خبر های خوش برای پرستاران؛ از حذف قاصدک تا استخدام 9500 نیروی جدید

معاون پرستاری وزیر بهداشت در آستانه روز پرستار از پرداخت بخشی از معوقات پرستاران، انجام فرایند جذب 5000 نیروی جدید پرستاری و قول وزیر برای جذب 4500 نیروی جدید تا اسفند ماه اطلاع داد.

29 بهمن 1398

نام کنسول جدید ایکس باکس معین شد

یکی از مدیران شرکت مایکروسافت اظهار داشت که کنسول جدید این شرکت Xbox Series X نام ندارد و نام این کنسول صرفا Xbox است.

16 بهمن 1398

عمل زیبایی واژن

خبرنگاران: امروزه در دوره وزمانه ای زندگی می کنیم که زیبایی اهمیت زیادی دارد مخصوصا برای خانم ها! داشتن ظاهری زیبا و آراسته آرزوی هرکسی است و خوشبختانه عمل های زیبایی زیادی هم برای رسیدن به این آرزو وجود دارد. یکی از عمل های زیبایی که مخصوص خانم هاست و...

26 دی 1398

همه پرسی استقلال در اسکاتلند و تبعات فراروی آن

خبرنگاران: بریتانیا هم اکنون جزء 5 کشور عضو دائم شورای امنیت است جدایی اسکاتلند ممکن است منجر به تضعیف موقعیت کنونی انگلیس در سطح قاره ای و جهانی گردد و این طبیعتا یکی از موارد بسیار مهمی است که از هم اکنون موجب نگرانی دولتمردان انگلیس شده است.

24 دی 1398

نمایش دستاوردهای اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در نمایشگاه هفته پژوهش

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در نمایشگاه گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری خراسان رضوی حاضر می شود.

23 دی 1398

کمیته کاری میان ساخت ماهواره و ماهواره بر تشکیل شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، مرتضی براری با تاکید بر اینکه سازمان فضایی ایران سه محور را به عنوان اولویت خود تبیین نموده است گفت: محور نخست توسعه زیرساخت های فناوری های فضایی در بالادست صنعت فضایی است. در طول سال های اخیر کوشش نموده ایم...

21 دی 1398
تعداد: (114)