اخبار اقتصادی

کنایه صادقی به روحانی به دلیل شل تر کردن قرنطینه نیم بند ، نقش توهم توطئه

محمود صادقی در توئیتی کنایه آمیز دوباره از رئیس جمهوری به دلیل شل تر کردن قرنطینه نیم بند کشور انتقاد کرد.

8 خرداد 1399

شـبکه ابررایانش ملی از پژوهش های ملی و بین المللی در راستای مبارزه با ویروس کرونا حمایت می کند

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: شـبکه ابررایانش ملی از تمامی پژوهش های ملی در راستای مبارزه با ویروس کرونا و پیامـدهای اقتصادی و شـیوع آن، حمایت و پشتیبانی محاسـباتی می کند.

6 خرداد 1399

واکنش نوبخت به گلایه یک کارگر ، احساس شرمندگی کردم

رئیس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی با اشاره به گلایه یک کارگر از عدم پیگیریر حقوق مستمیری بگیران تامینن اجتماعی توسط وی گفت: خدا می داند احساس شرمندگی کردم.

3 خرداد 1399

تمدید قرارداد کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از تمدید دو ماهه قرارداد کارگزاری های صندوق اطلاع داد و گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، قرارداد کلیه کارگزارانی که تا 29 اسفند گذشته فعال بوده اند، تا 31 اردیبهشت تمدید می گردد.

26 اردیبهشت 1399

خبرنگاران انتقاد واشنگتن پست از آمریکا برای ادامه تحریم های علیه ایران همزمان با گسترش کرونا

تهران-خبرنگاران- روزنامه واشنگتن پست در سرمقاله خود با انتقاد از اقدامات دولت آمریکا در تحریم شرکت های مرتبط با صنعت پتروشیمی ایران نوشت: آمریکا باید به جای چنین اقداماتی به کنترل همه گیری ویروس کرونا در ایران یاری کند.

25 اردیبهشت 1399

زمان واریز اولین یارانه معیشتی سال 99 اعلام شد

یک منبع مطلع زمان واریز یارانه معیشتی 60 میلیون نفر ایرانی را بیان کرد.

24 اردیبهشت 1399

شش سوال ساده از انصاری فرد، با اجازه اوباش مجازی!

در این مطلب شش سوال از مدیرعامل مخلوع پرسپولیس پرسیده می گردد. به این امید که برای آنها پاسخی غیر از مظلوم نمایی و فرافکنی پیدا گردد

18 اردیبهشت 1399

موش و خرس دست دوستی می دهند، ارنست و سلستین با رنگ و بوی شرقی

خبرنگاران - گروه فرهنگ و هنر: ساخت انیمیشن یکی از راه های امروزی برای پیشبرد اهداف فرهنگی در میان بچه ها، نوجوانان و خانواده هاست. انیمیشن ها هر چند دیروز سعی می کردند جذاب و مهربان باشند اما امروز پرانرژی و گاه حتی خشن هستند، اما از نظر محتوا، بیشتر آنها...

17 اردیبهشت 1399

محتکران در ملاء عام محاکمه شوند

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر این که محتکران لوازم بهداشتی بخصوص ماسک، مواد ضدعفونی و دستکش در ملاء عام و به صورت شفاف محاکمه شوند، در توصیه ای از مردم خواست که خریدهای عید خود را به فروردین ماه موکول نمایند....

5 اردیبهشت 1399

تحصیلات بیشتر موجب افزایش طول عمر می شود

تیمی از محققان دانشگاه یِل و دانشگاه آلاباما درصدد بررسی تأثیر نژاد و تحصیلات بر طول عمر پرداختند و دریافتند تحصیلات بهترین عامل پیش بینی کننده در مورد طول عمر افراد است.

2 اردیبهشت 1399

راستا طرح انتقال آب از خلیج فارس تغییر می نماید

به منظور حفظ آثار میراث فرهنگی، جهت به جامانده خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی مورد آنالیز های باستان شناسی قرار می گیرد و در صورت احتیاج تغییر جهت می دهد.

27 فروردین 1399

سایه ویروس کرونا بر صنعت بازی

کوشش ها برای کنترل و مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورهای مختلف ادامه دارد. بیش از 30 کشور در جهان از کشف این ویروس گزارش داده اند. در این میان هم صنعت بازی به عنوان یکی از بزرگترین تجارت های جهان، بی تاثیر از عواقب ناشی از شیوع ویروس کرونا نبوده...

23 فروردین 1399

افتتاح منطقه یک آزادراه تهران - شمال

منطقه یک آزادراه تهران - شمال از بزرگراه همت تهران تا منطقه شهرستانک به طول 32 کیلومتر صبح امروز با حضور رئیس جمهور به صورت رسمی افتتاح شد.

22 فروردین 1399

چرایی سکوت سازمان های بین المللی در قبال جنایات آل سعود در یمن

به اعتقاد تحلیلگر مسائل غرب آسیا، جنایت­های ریاض جنایت سازمان یافته ضد بشری است که عناصر متعددی در آن دخیل است.

14 فروردین 1399

شفافیت و پاسخگویی ظرفیت دولت را افزایش می دهد

قدرت دولت با تأمین اقتصادی آن رابطه مستقیم دارد و مردم منابع اقتصادی دولت را تأمین نمی نمایند مگر اینکه خاطرشان جمع گردد، اقتصادیاتی که پرداخت می نمایند در جهت منافع جامعه سرمایه گذاری می گردد. چطور می گردد خیال جامعه را راحت کرد؟ با شفافیت.

10 فروردین 1399

درخواست آمریکا از آسه آن برای قطع منابع مالی کره شمالی

وزیر خارجه آمریکا از وزرای خارجه کشورهای جنوب شرق آسیا خواست تا برای قطع منابع مالی کره شمالی کمک کنند و روابط خود را با پیونگ یانگ به حداقل ممکن کاهش دهند.

8 فروردین 1399

رشد فروش تلفن های هوشمند در هند ادامه دارد ، شیائومی صدر نشین است

سازنده تلفن های هوشمند چینی؛ شیائومی همچنان با 43.6 میلیون محموله در سال 2019 بیشترین سهم بازار هند را به خود اختصاص داده است، پس از آن سامسونگ با 31 میلیون دستگاه و ویوو در صندلی سوم با 23.8 میلیون دستگاه واقع شده است.

7 فروردین 1399

فضای پارک رایگان در محل های تعیین شده برای معلولان و جانبازان

اعضای شورای اسلامی شهر تهران بهای خدمات پارکینگ برای معلولان و جانبازان در فضاهای از پیش تعیین شده در سال 99 را رایگان کردند.

1 فروردین 1399

مجلس عربی با حمایت از شرق لیبی، خواهان خروج نیروهای ترکیه شد

مجلس عربی در بیانیه ای در حمایت از نیروهای شرق لیبی، حضور نظامی ترکیه در لیبی را رد کرد و اقدام آنکارا را بر خلاف قوانین بین المللی دانست.

13 اسفند 1398

کاهش نرخ خودکشی با افزایش یک دلار درآمد

خبرنگاران/خراسان رضوی محققان دریافتند، افزایش حداقل یک دلار دستمزد می تواند 3.5 تا 6 درصد نرخ خودکشی در میان افراد با تحصیلات پایین را کاهش دهد.

9 اسفند 1398
تعداد: (145)