1500 کلاس درس در استان سمنان آماده میزبانی مسافران نوروزی

به گزارش خبرنگاران، حبیب الله خجسته پور شامگاه چهارشنبه با حضور در نشست خبری پرسمان صدا و سیمای مرکز سمنان با بیان اینکه برای میزبانی از مسافران نوروزی در استان یک هزار و 523 کلاس با درجه بندی و سطح امکانات متفاوت مهیا شده است، ابراز کرد: این مسافران در تمام هشت شهرستان استان سمنان آماده پذیرایی از 12 هزار و 200 مسافر در طول روز خواهند بود.

1500 کلاس درس در استان سمنان آماده میزبانی مسافران نوروزی

وی با بیان اینکه فراوری اپلیکیشن های اطلاع رسانی ویژه نوروز 98 در استان سمنان یکی از اقدامات درخور توجه ستاد تسهیل خدمات سفر بوده است، ابراز کرد: مسافران می توانند با ورود به استان نسبت به نصب این اپ اقدام نموده و از تمام خدمات مشاوره و هدایت شامل اماکن اسکان و راه ها و … با خبر شوند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات کارشناسی اجرا شده در ستاد تسهیل خدمات سفر برای نوروز 98 نصب تابلوهای راهنما در ورودی شهرها با جانمایی پلیس راه است، گفت: عملیات اجرایی این تابلوها توسط اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان صورت می گیرد.

خجسته پور با بیان اینکه ایجاد پایگاه های اطلاع رسانی به مسافران در دستور کار جدی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی است، اعلام کرد: تمامی امکانات برای آگاهی مسافران نوروزی در مورد توانمندی های گردشگری استان نیز به کار گرفته شده است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری و روستایی استان سمنان تمامی کوشش خود را به کار گرفته است تا مناسب ترین میزبانی از مسافران نوروزی را به انجام رساند، ابراز کرد: برای مسافران نوروزی برنامه های خاصی تدارک دیده شده که برگزاری آئین های بومی و محلی در قالب جشنواره های مختلف نوروزی در زمره این برنامه ها است. همچنین احیای سنت شب نشینی در روستاهای استان، اجرای برنامه های شاد و متناسب با نوروز و بهار و استقبال از مسافران در استان تدارک دیده شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان با بیان اینکه تاکنون 15 جلسه ستاد تنظیم بازار در سال 97 تشکیل شده است، ابراز کرد: برای تأمین میوه شب عید نیز اقدامات لازم اجرا شده و تاکنون 372 تن سیب و 654 تن پرتقال از سوی دولت به استان فرستاده شده است همچنین این میوه ها از روز شنبه توزیع می شوند.

خجسته پور با بیان اینکه توزیع میوه شب عید توسط 145 غرفه در شهرستان های استان سمنان صورت می گیرد، گفت: از این تعداد 74 غرفه متعلق به اصناف، 33 غرفه مربوط به سازمان تعاون روستایی، چهار غرفه شهرداری و 35 غرفه متعلق به روستاهای با جمعیت زیاد است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "1500 کلاس درس در استان سمنان آماده میزبانی مسافران نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1500 کلاس درس در استان سمنان آماده میزبانی مسافران نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید