116 رسانه در گلستان فعالیت می نماید، پرداخت تسهیلات به خبرنگاران

به گزارش خبرنگاران، عادله کشمیری، شامگاه چهارشنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار گردید، ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: 17 مردادماه روز باشکوه قدردانی از تلاشگران اندیشه و قلم است.

116 رسانه در گلستان فعالیت می نماید، پرداخت تسهیلات به خبرنگاران

وی اضافه نمود: قرآن کریم رسانه ای است که پیام رب جمیل را به بشر ابلاغ نموده و این کتاب آسمانی بزرگترین، مؤثرترین و ماناترین الگوی رسانه هاست.

کشمیری ادامه داد: رسانه ها از لحاظ دینی، محتوا و قلم باید حق مدار و حق محور باشند، هدف قرآن حق است و براساس آن تبلیغ گردیده است.

وی با اشاره به این که بالغ بر 116 رسانه در گلستان فعالیت دارد، اظهار کرد: از این تعداد 74 نشریه مکتوب، 35 پایگاه خبری و هفت نشریه الکترونیک هستند.

برطرف مشکل بیمه خبرنگاران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با بیان این که خبرنگار با خلق بهترین واژه ها از حق مردم دفاع می نماید، اضافه نمود: خبرنگار هنگام بحران کنار مردم است و دغدغه ها و سخنان مردم را به مسئولان و حرف های مسئولان را به مردم منتقل می نمایند، این خبرنگاران هستند که عملکرد حاکمان را نقد نموده و پاسخ مسئولان را به مردم می رسانند.

کشمیری اعلام کرد: وظیفه اصلی خبرنگاران فرهنگ سازی، شفاف سازی و ایجاد تحرک در جامعه و کمک به افزایش تعاملات بین دستگاهی است و مجموعه مدیران دستگاهی با بهره گیری از رسانه ها می تواند سرعت اطلاع رسانی اخبار خود را بالا ببرند.

وی گفت: آموزش حرفه ای و تخصصی خبرنگاران، برطرف مشکل بیمه آن ها، اهداء کارت خبرنگاری، یارانه خبرنگاران و پرداخت تسهیلات از مهم ترین اولویت هایی اداره فرهنگ و ارشاد گلستان برای خبرنگاران است.

کشمیری در سرانجام اظهار امیدواری کرد اهالی رسانه با واقع گرایی و انصاف در مسیر توسعه پایدار کشور و استان حرکت نمایند.

منبع: mehrnews.com

به "116 رسانه در گلستان فعالیت می نماید، پرداخت تسهیلات به خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "116 رسانه در گلستان فعالیت می نماید، پرداخت تسهیلات به خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید