یک کشته و 70 زخمی در تازه ترین حمله نظامیان هندی به مردم مظلوم کشمیر اشغالی

به گزارش وبلاگ میهن، در تازه ترین یورش نظامیان هندی به مردم مظلوم کشمیر اشغالی یک نفر کشته و بیش از 70 نفر زخمی شدند.

یک کشته و 70 زخمی در تازه ترین حمله نظامیان هندی به مردم مظلوم کشمیر اشغالی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ میهن به نقل از داون نیوز، نظامیان هندی ضمن یورش به مسلمانان آزادی خواه کشمیری با ضرب و جرح آنها حداقل یک نفر را به شهادت رساندند.

سرکوب مردم کشمیر توسط نظامیان هندی موجب زخمی شدن بیش از هفتاد نفر دیگر نیز شده است.

خبرگزاری ای اف پی فرانسه ضمن انتشار گزارشی در مورد این سرکوب نوشت: از زمانی که آزادی خواستار کشمیری تحت فشار قرار گرفته اند و رهبران جنبش های آزادی خواه دستگیر می شوند اکثر تجمعات اعتراض آمیز مردم کشمیر به خشونت کشیده می گردد و عده ای توسط نظامیان هندی کشته و زخمی می شوند.

آزادی خواستار کشمیری نسبت به اشغال گیری هند معترض هستند و به دنبال آزاد شدن منطقه کشمیر و استقلا آن یا الحاق آن به پاکستان هستند.

در حال حاضر بیش از 700 هزار نیروی نظامی هند در منطقه کشمیر اشغالی حضور دارند و هر گونه اعتراض را سرکوب می نمایند.

از سوی دیگر حزب بی جی پی اخیرا در انتخابات هند پیروز شده و سخت گیری بر مردم کشمیر یکی از سیاست های اصلی این حزب تلقی می گردد.

دولت دهلی نو به دنبال تصویب قانونی است که آرام آرام جمعیت کشمیر را تغییر داده و غیر بومیان را نیز ساکن این منطقه اشغالی کند.

معضل کشمیر همزمان با استقلال پاکستان در سال 1947 و پس از فروخته شدن این منطقه به هند توسط حاکم هندو مذهب این منطقه آغاز شد.

سازمان ملل از دولت های اسلام آباد و دهلی نو خواسته است با برگزاری یک همه پرسی آزادانه آینده کشمیر را به دست مردم آن بسپارند ولی دولت هند حاضر به مذاکره بر سرموضوع کشمیر نیست.

طی 29 سال اخیر حدود 100 هزار نفر از مردم کشمیر توسط نظامیان هندی کشته شده اند ولی سازمان های مسئول بین المللی در قبال این جنایت سکوت اختیار می نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "یک کشته و 70 زخمی در تازه ترین حمله نظامیان هندی به مردم مظلوم کشمیر اشغالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک کشته و 70 زخمی در تازه ترین حمله نظامیان هندی به مردم مظلوم کشمیر اشغالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید