یک کتاب برای کسانی که یک عمر گند زده شده به اعصابشان!

به گزارش وبلاگ میهن، کتاب گندزدایی از مغز نوشته فیث جی.هارپر با ترجمه علی دیمنه از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه به چاپ رسید. این کتاب در دو بخش و یک نتیجه گیری تنظیم شده است. این مغز شماست که گرفتار آسیب روانی است در بخش نخست کتاب است که به چه شد که دخل مغزتان آمد؟ آسیب روانی مغز را از نو نظام می دهد، گندزدایی از مغز، بهتر شدن: بازآموزش مغز و کمک دریافت از حرفه ای های این کار؛ انتخاب های درمان پرداخته است.

یک کتاب برای کسانی که یک عمر گند زده شده به اعصابشان!

بخش دوم کتاب نیز به این مغز زنده شماست به اضطراب، خشم، اعتیاد، افسردگی و اهمیت اندوه اشاره کرده است. نتیجه گیری نیز به حالت عادی جدیدی پرداخته و این که بدانید که هم ارزشمندید و هم توانمند.

کتاب گندزدایی از مغز برای آن هاست که یکبند می پرسند: آخر چرا؟ همان ها که وقتی بچه بودند، بزرگ ترها را با سیل سوالات بی سرانجام شان ذله و دیوانه می کردند. همان ها که در کودکی تلاش می کردند با این سوال ها از زندگی بزرگ ترها سر دربیاورند و جای خودشان را در آن دنیا پیدا کنند. چون آن چرای توی سر این ها، مهم ترین اطلاعات لازم برای زندگی بود.

این کتاب برای آن هایی است که حالشان از شنیدن نصیحت و توصیه دیگران به هم می خورد. برای آن هایی است که دنبال راه حل و اطلاعاتی برای سر درآوردن از کار خودشان می گردند. شاید هم که خودتان این راه را یافته باشید یا یک روانکاور اسم و رسم دار را یافته اید که کارش را خوب بلد است و می داند نباید به شما امر و نهی کند. در هر دو حالت این را دیگر فهمیده اید که مسئولیت این گندی که به زندگی تان زده اید با خودتان است و در هر حال باید درستش کنید.

این کتاب برای آن هاست که یک عمر گند زده شده به اعصابشان از بس شنیده اند یا فکر کرده اند که دیوانه اند یا تنبل اند یا احمق اند یا زیادی حساس اند یا باید یک کاری با خودشان بکنند. همان آدم هایی که خسته شدند از بس حالشان بد بوده و دیگران هم همیشه خیال کرده اند این ها حتی با حال بدشان ساخته اند. بقیه یک جوری این حرف را می زنند. انگار که درماندگی انتخاب این آدم ها بوده است. انگار که شما خودتان دلتان نمی خواهد که بهتر بشوید. انگار دلتان خواسته که بدبخت باشید. این کتاب برای آن هایی است که دلشان این همه گند و کثافت را نمی خواهد ولی گیر افتاده اند و نمی دانند چرا.

نشریه پابلیشرز ویکلی درباه نویسنده این کتاب نوشته است: هارپر استاد بیان آموزه های روان شناسی با زبان طنز و شوخی است. کتاب هایی که او نوشته، همه در همین حال وهواست و گاه حتی مبانی بسیار تخصصی و پیچیده پزشکی و روان پزشکی را با چاشنی خنده در کام و ذهن خواننده گوارا می سازند و به او منتقل می کنند. طنزی گیرا که تا میانه آن حتی متوجه نمی شوید یک کتاب روان شناسی در دست دارید.

شبکه تلوزیونی شوتایم درباره این کتاب گفته است: درست همان روزی که تصمیم گرفته اید کتاب دیگری نخرید، این کتاب پیدایش می شود و با همه چیز دوباره آشتی تان می دهد.

آلن نوویان استاد دانشگاه کالیفرنیا نیز درباره کتاب گندزدایی از مغز معتقد است: خواندن این کتاب را به همه کسانی توصیه می کنم که دلشان می خواهد تلنگری به ذهن خود بزنند و تصویر ذهنی خشک و بی روح مسایل روان شناسی را در سرشان بشکنند.

کتاب گندزدایی از مغز نوشته فیث جی.هارپر با ترجمه علی دیمنه در 208 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و قیمت 39 هزار و 500 تومان در قطع رقعی از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه به چاپ رسید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "یک کتاب برای کسانی که یک عمر گند زده شده به اعصابشان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک کتاب برای کسانی که یک عمر گند زده شده به اعصابشان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید