کلاف پیچیده تیم ملی فوتسال بانوان، راهکار فدراسیون چیست؟

به گزارش خبرنگاران، قهرمانی های تیم ملی فوتسال بانوان در دوره متوالی مسابقات قهرمانی آسیا انتظارات را برای سومین قهرمانی بالا برده است اما تیم ملی در شرایط سختی برای هت تریک قهرمانی واقع شده است.

کلاف پیچیده تیم ملی فوتسال بانوان، راهکار فدراسیون چیست؟

تیم ملی پس از دومین قهرمانی در آسیا به دلیل بی برنامگی، تعطیلی و وقفه های طولانی مدت در اردوهای ملی شهرزاد مظفر، سرمربی پیروز خود را از دست داد تا کویت او را به خدمت بگیرد و استارت فوتسال بانوان خود را با پیروز ترین مربی ایرانی شروع کند. با رفتن مظفر اردوهای ملی بدون سرمربی شروع و علی رعدی به عنوان مدیر فنی تمرین ملی پوشان را زیر نظر داشت. با بالاگرفتن نقدها برای معین هر چه سریع تر سرمربی تیم ملی، بالاخره شهناز یاری از سوی فدراسیون برای هدایت تیم ملی را معرفی شد.

با حضور شهناز یاری بار دیگر استارت اردوهای ملی زده شد تا سرمربی با توجه به زمان محدود برنامه ریزی های لازم را برای آماده سازی ملی پوشان در مسابقات قهرمانی آسیا ارائه دهد. با شروع اردوها نخستین شوک به تیم ملی مصدومیت فرشته کریمی، برترین بازیکن سال آسیا بود که او را از تمرینات ملی دور کرد و هنوز معین نیست که کریمی به مسابقات قهرمانی آسیا خواهد رسید یا خیر؟

پس از مصدومیت کریمی، دومین خبر بد لغو دیدارهای تدارکاتی بود. تیم های ملی فوتسال بانوان ایران و روسیه هر ساله در اواخر سال دیدارهای تدارکاتی به میزبانی ایران برگزار می کنند. امسال نیز در برنامه اعلام شده از سوی سرمربی تیم ملی، برگزاری بازی با تیم های روسیه قرار داشت و همچنین دو دیدار با چین نیز برای فروردین ماه سال آینده در نظر گرفته شد.

در حالیکه تیم ملی در انتظار انجام بازی های تدارکاتی بود دو تیم روسیه و چین از حضور در ایران انصراف دادند تا شوک دوم هم به اردوی ملی وارد شود. تیمی که دو دوره قهرمانی در آسیا را در پرونده دارد زمان زیادی برای آماده سازی از دست داد، تمرینات دیر شروع شد و حال نیز دیدارهای تدارکاتی خود را لغو شده می بیند.

فدراسیون فوتبال تا این لحظه واکنشی در خصوص انصراف تیم های ملی روسیه و چین اعلام نکرده است. خبرنگاران نیز برای دلیل انصراف با لیلا صوفی زاده، نایب رئیس بانوان تماس گرفت که او مانند گذشته پاسخگو نبود. صوفی زاده در یک سال اخیر ارتباط متقابلی با رسانه ها نداشته است و پاسخگوی اتفاقات رخ داده در بخش بانوان نیست.

شهناز یاری، سرمربی تیم ملی نیز در واکنش به انصراف تیم های روسیه و چین در گفتگو با خبرنگاران گفت: در شوک هستیم و دلیل را نمی دانیم. با توجه به زمان از دست رفته کار سختی در قهرمانی آسیا خواهیم داشت.

ملی پوشان فوتسال بانوان پس از گذشت حدود دوسال از قهرمانی در آسیا همچنان چشم انتظار پاداش ها خود هستند و فدراسیون توجهی به این موضوع نیز ندارد. لغو دیدارهای تدارکاتی هم در انگیزه ملی پوشان بی تاثیر نخواهد بود و باید دید فدراسیون فوتبال چه راهکاری برای این معظل خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کلاف پیچیده تیم ملی فوتسال بانوان، راهکار فدراسیون چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاف پیچیده تیم ملی فوتسال بانوان، راهکار فدراسیون چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید