کرونا در آفریقا، اعلام شرایط فوق العاده در لیبی، ابتلای اولین وزیر عربی به ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ میهن، در مغرب وزیر حمل و نقل پس از بازگشت از سفر اروپا به ویروس کرونا مبتلا شده است. نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی نیز شرایط فوق العاده در این کشور اعلام نمود.

کرونا در آفریقا، اعلام شرایط فوق العاده در لیبی، ابتلای اولین وزیر عربی به ویروس کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ میهن به نقل از شبکه الجزیره قطر، در لیبی فایز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی ضمن اعلام شرایط فوق العاده از تعطیلی مدارس و بسته شدن تمام گذرگاهها به منظور مقابله با ویروس کرونا اطلاع داد.

ابتلای اولین وزیر عربی به ویروس کرونا

در مغرب نیز وزیر حمل و نقل پس از بازگشت از سفر اروپا به ویروس کرونا مبتلا شده است.

رسانه های مغربی گفتند، عبدالقادر اعماره وزیر تجهیزات و حمل و نقل و امور لجستیک این کشور در پی سفر رسمی به چند کشور اروپایی، به ویروس کرونا مبتلا شد.

پایگاه خبری هسپرس گفت، عبدالقادر در پی احساس خستگی و سر درد به پزشک مراجعه کرد و پس از معاینات و آزمایش های پزشکی تعیین شد وی به ویروس کرونا مبتلا شده است.

این منبع مغربی در عین حال تاکید نمود که حالت هایی که در وزیر حمل و نقل بروز یافته است، شرایط ساده ای بوده و جای نگرانی نیست و پس از دو هفته استراحت در منزل ، کار خود را ادامه خواهد داد.

مغرب همچنین پروازهای رفت و برگشت خود را به 21 کشور از جمله مصر، بحرین، امارات متحده عربی، سنگال ، یونان، نروژ و سوئد متوقف نموده است.

وزارت بهداشت مغرب امروز شنبه از ثبت 9 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور اطلاع داد و به این ترتیب تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در مغرب به 17 نفر رسیده است.

تعطیلی یک ماهه مدارس و دانشگاهها در سودان ، ثبت 17 مورد جدید به ویروس کرونا در مصر

دولت سودان از تصمیم خود برای تعطیلی مدارس و دانشگاهها به مدت یک ماه و نیز ممنوعیت تجمع های عمومی به دلیل بیم و نگرانی از شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

وزارت بهداشت مصر نیز گفت، 17 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده است.

دولت مصر در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور مدارس و دانشگاه ها را به مدت دو هفته تعطیل گفت.

وزارت بهداشت مصر دیروز گفت که تست کرونای 13 نفر از شهروندان این کشور مثبت اعلام شده است.

سخنگوی رسمی وزارت بهداشت مصر طی صدور بیانیه ای اظهار داشت که آمار کل مبتلایان به این ویروس در مصر باضافه این موارد جدید به 93 نفر رسیده که در این میان 21 نفر بهبود یافته و 2 نفر جان باختند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا در آفریقا، اعلام شرایط فوق العاده در لیبی، ابتلای اولین وزیر عربی به ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در آفریقا، اعلام شرایط فوق العاده در لیبی، ابتلای اولین وزیر عربی به ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید