چرایی سکوت سازمان های بین المللی در قبال جنایات آل سعود در یمن

به گزارش وبلاگ میهن، به اعتقاد تحلیلگر مسائل غرب آسیا، جنایت­های ریاض جنایت سازمان یافته ضد بشری است که عناصر متعددی در آن دخیل است.

چرایی سکوت سازمان های بین المللی در قبال جنایات آل سعود در یمن

صباح زنگنه، سفیر پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی و تحلیلگر مسائل غرب آسیا در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ میهن، در مورد حذف عربستان از فهرست ناقضان حقوق بشر که با اعتراض سازمان عفو بین الملل روبه­ رو شده است، با اشاره به اینکه جنایت­ های ریاض سازمان یافته و دارای عناصر متعددی است، بیان داشت: زمانی که یک جنایت اتفاق می افتد، چند عنصر در آن دخیل هستند. عنصر معنوی جنایت و عنصر تشویق نماینده آن در کنار عناصر مادی که همان بمب و سلاح های زمینی، هوایی و دریایی است، واقع شده است.

وی با توجه به عضویت کشورهای غربی در کمیسیون حقوق بشر گفت: آمریکا، انگلستان و یا یکی از کشورهای هم سو و هم جهت با این کشورها تهیه نماینده و تأمین نماینده سلاح ها هستند. واضح است که این کشورها اعضای سازمان ملل متحد یا کمیسیون حقوق بشر هستند. آن ها تأمین نماینده بخشی از بودجه های این سازمان ها هستند.

سفیر پیشین ایران در سازمان همکاری اسلامی با تأکید بر راستا نخست حمایت از جنایت­ ها اشاره داشت: کشورهای غربی در قبال اعتراض به جنایت­ ها برای اینکه همیشه بتوانند تسلیحات تولیدی خود را بفروشند، سعی می نمایند به خریداران خود چتر حمایتی بین المللی بدهند. بنابراین این یک راستا و کانال اعمال فشار است.

وی با اشاره به کانال دوم در این زمینه تأکید کرد: عربستان به عنوان عضو این مجامع با وعده اهدای یاری­ های بسیار به این سازمان ها تحت عناوین یاری های انسان محبت آمیز، حفاظت از صلح، حمایت از نیروهای سازمان ملل و غیره آن ها را به لحاظ سازمانی آلوده می نماید؛ لذا این سازمان ها مجبور به سکوت می شوند.

تحلیلگر مسائل غرب آسیا با توجه به راستا سوم حمایت از جنایت­ ها گفت: متأسفانه راستا سومی که دنبال می شود، به خود اشخاص سازمان ملل متحد یعنی معاونان دبیر کل یا کارمندان تهیه نماینده این گزارش ها برمی شود. اهدای هدایا و برقراری ارتباطات نادرست و نامشروع باعث می شود که آن ها را به تغییر ماهیت گزارش ها و تغییر توصیه ها و پیشنهاد های آن وادار نمایند.

وی با تأکید بر عناصر چندگانه جنایت­ های عربستان اشاره داشت: جنایت­ های ریاض جنایت سازمان یافته ضد بشری است که عناصر متعددی در آن دخیل است. طبعاً عربستان و نیروهای نظامی این کشور به عنوان عنصر انجام دهنده این جنایت در رأس آن واقع شده است.

منبع: تسنیم

به "چرایی سکوت سازمان های بین المللی در قبال جنایات آل سعود در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرایی سکوت سازمان های بین المللی در قبال جنایات آل سعود در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید