وعده شهردار تهران برای اضافه شدن ماهی یک قطار به شبکه ریلی پایتخت

به گزارش وبلاگ میهن، شهردار تهران در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از کارخانه واگن سازی تهران، بر ضرورت ادامه حمایت دولت از متروی پایتخت تأکید کرد.

وعده شهردار تهران برای اضافه شدن ماهی یک قطار به شبکه ریلی پایتخت

به گزارش وبلاگ میهن، پیروز حناچی با اشاره به اینکه کارخانه واگن سازی تهران 70 درصد واگن های متروی تهران را تامین می نماید، اظهار کرد: 36 تا 40 درصد از این تعداد واگن، داخلی است و کوشش می گردد میزان فراوریات داخلی افزایش یابد. امروز نیز به مناسبت ترخیص 70 واگنی که در گمرک مانده بود، 3 قطار آماده به ناوگان شبکه شهری پایتخت الحاق می گردد.

وی با بیان اینکه برنامه ما این است که هر ماه یک قطار به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه کنیم، گفت: نقطه بحرانی ما تعداد قطارها است؛ برای افزایش راندمان و رسیدن به 7 میلیون سفر روزانه با مترو -درحال حاضر 2 میلیون سفر روزانه با مترو انجام می گردد- باید سرفاصله قطارها را کم و تعداد آن ها را بیشتر کنیم؛ این همان هدف اصلی است که در حوزه مترو پیگیری می کنیم.

شهردار تهران با اظهار امیدواری نسبت به اینکه با حمایت هایی که صورت می گیرد کارخانه واگن سازی تهران بتواند به حداکثر بهره وری برسد، مطرح کرد: در حال حاضر این کارخانه قطار مورداحتیاج بعضی از کلانشهرهای دیگر را نیز تامین می نماید و بدون شک یکی از مصادیق رونق فراوری شمرده می گردد.

وی با اشاره به اینکه برای رساندن سرفاصله قطارها به 2 دقیقه به 2000واگن احتیاج داریم، اضافه نمود: به طور معمول واگن ها به شکل سی کی دی وارد کشور می شوند؛ میزان فراوری داخل نیز حدود 30 تا 40 درصد است و کوشش می کنیم این میزان افزایش یابد. در حال حاضر ظرفیت کارخانه واگن سازی تهران کم تر از 30 درصد است که امیدواریم توسعه یابد؛ اصلی ترین مشکل برای رسیدن به این هدف نیز محدودیت اقتصادی است.

براساس گزارش شهرنوشت، حناچی در انتها وجود کارخانه واگن سازی تهران را یکی از مزیت های متروی تهران دانست و توضیح داد: شرکت واگن سازی تهران یکی از بزرگ ترین شرکت های فراوریکننده واگن به شمار می رود و یکی از اهداف بازدید معاون اول رئیس جمهور از کارخانه این است که این مجموعه را به ظرفیت حداکثری اش برسانیم؛ حمایت های دولت از پروژه مترو تهران نباید قطع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وعده شهردار تهران برای اضافه شدن ماهی یک قطار به شبکه ریلی پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده شهردار تهران برای اضافه شدن ماهی یک قطار به شبکه ریلی پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید