وزارت نیرو 3000 مگاوات روی مردم حساب باز نموده است!

به گزارش وبلاگ میهن، وزارت نیرو از همراهی مشترکان در گذر از اوج مصرف آب و برق تابستان 97 و صرفه جویی دو هزار مگاواتی مصرف انرژی در یکی از خشک ترین سال های آبی نیم قرن اخیر کشور تقدیر کرد.

وزارت نیرو 3000 مگاوات روی مردم حساب باز نموده است!

به گزارش وبلاگ میهن، زمستان سال گذشته کاهش 45 درصدی بارش ها در این فصل و در پی آن پایین بودن ارتفاع آب در مخازن سدها نگرانی های متعددی را برای تامین آب و برق تابستان سال 1397 ایجاد نموده بود. حتی رشد 12 درصدی بارندگی های بهار سال جاری هم نتوانست مانع از تبدیل شدن سال آبی جاری به یکی از خشک ترین مقاطع زمانی نیم قرن اخیر کشور گردد و از نگرانی های تامین برق تابستان سال جاری به ویژه کسری 4000 مگاواتی فراوری برق نیروگاه های بکاهد. به طوری که افزایش مستمر دمای هوا و رشد طبیعی مصرف برق در کشور در کنار کسری چند هزار مگاواتی فراوری انرژی شرایط خاصی را بر شبکه برق ایران تحمیل کرد.

درک ملموس شرایط متفاوت سال جاری موجب شد تا با همراهی بخش های مختلف جامعه از جمله صنایع و کشاورزان برای جابجایی بار از ساعات پیک به غیرپیک و همچنین کاهش ساعات کاری ادارات برای صرفه جویی در مصرف انرژی حدود 2000 مگاوات صرفه جویی در مصرف برق با همکاری مردم به دست آید و بخش قابل توجهی از کسری فراوری انرژی پیک تابستان سال جاری را جبران کند.

از همین رو وزیر نیرو نیز در پیامی تاکید نموده است این مهم جز با همکاری گسترده و ستودنی آحاد هموطنان فهیم، سازمان ها و صنایع بزرگ، دستگاه های اجرایی ملی و استانی و شرکت های همکار بخش خصوصی به انجام نمی رسید و لذا تمام کوشش خود را در جهت تقویت و ارتقای این همراهی همدلانه به کار خواهیم بست.

ارتقای این همراهی که وزیر نیرو از آن سخن به میان آورده، در کوشش برای به حداقل رساندن خاموشی های تابستان سال 1398 است. بر اساس پیش بینی اجرا شده احتیاج مصرف برق کشور در پیک تابستان سال آینده به رقمی در حدود 61 هزار مگاوات خواهد رسید و با توجه به اینکه ظرفیت قابل اتکای فعلی ما حدود 53 هزار مگاوات است مقرر گردیده تا بیش از 5000 مگاوات از این کمبود توسط ساخت نیروگاه های جدید و حدود 3000 مگاوات نیز با مدیریت مصرف انرژی از سوی مردم جبران گردد تا مسائل پیک تابستان سال 1398 به حداقل برسد و شاهد تکرار خاموشی های سال جاری نباشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزارت نیرو 3000 مگاوات روی مردم حساب باز نموده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نیرو 3000 مگاوات روی مردم حساب باز نموده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید