وزارت بهداشت: باران بعد از آلودگی بی خطر است

به دنبال پیش بینی هواشناسی مبنی بر شروع بارندگی در پایتخت از امشب و بعضی نگرانی ها مبنی بر خطرساز بودن یا نبودن آب باران در شرایط آلودگی هوا، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: آب باران بعد از آلودگی مسئله ای نخواهد داشت.

وزارت بهداشت: باران بعد از آلودگی بی خطر است

دکتر عباس شاهسونی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره احتمال آلوده بودن بارانی که پیش بینی شده از پنج شنبه شب در پایتخت ببارد، گفت: با بارندگی هیچ مسئله ای از نظر سلامتی برای مردم ایجاد نمی گردد.

وی تاکید نمود: آب باران مسئله ای نخواهد داشت و امیدواریم بارندگی رخ دهد.

شاهسونی همچنین توصیه کرد که در شرایط آلودگی هوا و تداوم آن، افراد در صورت تردد در شهر حتما از ماسک های N95 یا P2 استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: گروه های حساس شامل بچه ها، سالمندان، زنان باردار، افراد دارای بیماری های قلبی، تنفسی، مبتلایان به فشار خون، دیابت، افرادی که جراحی هایی مانند عمل قلب انجام داده یا بیماری زمینه ای دارند و... از تردد غیرضرور در شهر اجتناب نمایند و انجام فعالیت های ورزشی در هوای آزاد را به حداقل برسانند.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تاکید نمود: افراد دچار خسس سینه، تنگی نفس، سرفه های شدید، سرگیجه و ...، حتما در صورت لزوم به پزشک مراجعه نمایند؛ چرا که علائمی چون تنگی نفس، درد قفسه سینه، سرگیجه، سرفه شدید، سوزش گلو و... ممکن است بر اثر مواجهه با آلودگی هوا در افراد ایجاد گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وزارت بهداشت: باران بعد از آلودگی بی خطر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: باران بعد از آلودگی بی خطر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید