نماینده ویژه پوتین: انحصار و بازگشت طالبان به قدرت را نمی پذیریم

به گزارش وبلاگ میهن، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان گفت که مسکو انحصار قدرت توسط طالبان و بازگشت این گروه به قدرت را نخواهد پذیرفت.

نماینده ویژه پوتین: انحصار و بازگشت طالبان به قدرت را نمی پذیریم

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ میهن، ضمیر کابلوف کننده ویژه پوتین در افغانستان و مدیر بخش آسیایی وزارت خارجه روسیه گفت: ما بارها مستقیم به طالبان گفته ایم که انحصار قدرت آن ها را نمی پذیریم و مخالف بازگشت طالبان به قدرت هستیم.

وی افزود: ما تنها کسانی نیستیم که این را می گویند و همسایگان افغانستان، پاکستان و ایران و همچنین آمریکا و چین نیز همین موضع را دارند.

کابلوف به تاس گفت که روسیه خواستار ادامه نظام جمهوری در افغانستان است اما تصمیم گیری در این باره به مردم افغانستان بستگی دارد و آن ها باید درباره نظام سیاسی آینده کشورشان به اجماع برسند.

این دیپلمات روس افزود که کنندگان ویژه روسیه، آمریکا، چین و پاکستان موافقت کرده اند تا در حاشیه گفت وگوهای بین الافغانی دیدار کنند.

کابلوف گفت که طرفین در آخرین دیدار چهار جانبه موافقت کردند تا نشست بعدی آن ها پس از گفت وگوهای بین الافغانی و در حاشیه آن برگزار خواهد شد.

آخرین دیدار کنندگان روسیه، آمریکا، چین و پاکستان جولای سال 2019 میلادی صورت گرفت.

براساس توافق آمریکا و طالبان، گفت وگوهای بین الافغانی برای مذاکره درباره آتش بس جامع و دائمی باید در 10 مارس (20 اسفند) برگزار شود اما طالبان می گوید که درصورت عدم آزادی زندانیانش توسط دولت افغانستان امکان تعویق گفت وگوها وجود دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نماینده ویژه پوتین: انحصار و بازگشت طالبان به قدرت را نمی پذیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده ویژه پوتین: انحصار و بازگشت طالبان به قدرت را نمی پذیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید