نقاشی های هیتلر خریداری نداشت

به گزارش وبلاگ میهن، پنج نقاشی منتسب به آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی که در نورنبرگ به فروش گذاشته شد، نتوانست مشتریانی برای خرید جذب کند.

نقاشی های هیتلر خریداری نداشت
  • مجله زندگینامه هنرمندان نقاش

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، قیمت پیشنهادی بالا برای این نقاشی ها (از 21 هزار تا 50 هزار دلار) و شک و شبهات در خصوص واقعی بودن این آثار هنری، مشتریان را فراری داد.

حراجی ویدلر در نورنبرگ آلمان به دلیل فروش نرفتن این تابلوها اشاره ای نکرد، اما از به حراج گذاشتن این آثار در فرصتی دیگر اطلاع داد. فروش این آثار منتسب به هیتلر، مردم آلمان را از آن جهت خشمگین کرد که هنوز مجموعه دارانی هستند که تمایل دارند پول های هنگفت برای آثار مربوط به گذشته نازی این کشور پرداخت نمایند.

امروز نمایش عمومی نماد نازی ها در آلمان، غیرقانونی است اما استثنائاتی در این زمینه وجود دارد که به عنوان مثال می توان به مقوله های آموزشی یا تاریخی اشاره نمود، به همین دلیل این نماد در کاتالوگ حراجی نیز حذف شده بود.

نورنبرگ، شهری در آلمان است که جنایتکاران جنگی نازی در سال 1945 در آنجا محاکمه شدند.

چند روز پیش از به حراج گذاشته شدن آثار منتسب به هیتلر، حراجی ویدلر 26 اثر هنری از 63 اثری که امضای هیتلر بر آنها بود را به ظن جعلی بودن از حراج و کتابچه راهنمای خود حذف کرد.

به گفته آنتجی گابریل گورسولک، سخنگوی بخش قضایی نورنبرگ - فورت، تحقیقات در خصوص اشخاصی که ممکن است اسنادی را جعل نموده و درصدد کلاهبرداری برآمده باشند، شروع شده است.

استفان کلینگن و کریستین فورمایستر از انستیتو مرکزی تاریخ هنر در مونیخ نگرانی مردم در خصوص این حراجی را به حق دانستند و گفتند: اقلامی که در گذشته، تابو بوده است، اکنون نمود می یابد و مجموعه دارانی هستند که برای خرید آن، سر و دست می شنمایند.

این دو در عین حال یادآور شدند که حراجی هایی از این دست، باید به رغم انتقادهای گسترده در این زمینه، به کار خود ادامه دهند.

هیتلر به اصطلاح هنرمندی الهام بخش بود، اما آموزشگاه هنرهای زیبای وین، دو بار دست رد به سینه وی زد.

وی قبل از ثبت نام در ارتش آلمان پیش از جنگ جهانی اول، به وسیله فروش نقاشی هایش هزینه های زندگی خود و همسرش را تامین می کرد.

گفته می گردد که هیتلر حدود دو هزار تصویر را نقاشی نموده است، هرچند که کارشناسان کیفیت این نقاشی ها را معمولی اعلام نموده اند.

حراجی ویدلر در سال های اخیر، تعدادی از نقاشی های منتسب به هیتلر را به فروش رسانده است که گران ترین آن در سال 2014 به قیمت 147 هزار دلار به فروش رفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "نقاشی های هیتلر خریداری نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقاشی های هیتلر خریداری نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید