منشأ ویروس کرونای جدید کجاست؟ 10 سوال از آمریکا

به گزارش وبلاگ میهن، با آنکه در باور عمومی شهر ووهان چین به عنوان نقطه شروع انتشار ویروس کرونای جدید قلمداد می گردد بعضی رفتارهای آمریکا این مسئله را با تردیدهایی جدی روبرو می نماید.

منشأ ویروس کرونای جدید کجاست؟ 10 سوال از آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ میهن، در حالی که عموماً شهر ووهان چین به عنوان مبدأ انتشار ویروس کرونای جدید دانسته می گردد رفتار دولت آمریکا باعث ایجاد شبهاتی در این مورد شده تا جایی که دولت چین رسماً از آمریکا درباره آن شرح خواسته است.

به همین دلیل، پایگاه گلوبال ریسرچ به طرح 10 سوالی پرداخته که ضروری است دولتمردان آمریکا برای شفاف شدن موضوع به آن پاسخ دهند.

سوال 1:

از آنجا که رئیس مرکز کنترل بیماری های آمریکا در نشستی در کنگره اعتراف کرد که تست ابتلای کرونا برای بعضی از افراد فوت شده به دلیل آنفولانزا مثبت بوده است آیا می توان این نتیجه را گرفت که بعضی از ین افراد بر اثر ابتلا به ویروس کرونای جدید جان باخته اند؟ از میان 34 میلیون بیمار مبتلا به آنفولانزا که 20 هزار نفر آنها فوت نموده اند بر روی چند نفر تشخیص اشتباه گذاشته شده است؟ این تشخیص های اشتباه از چه زمانی شروع شده اند؟

سوال 2:

مرکز کنترل بیماری ها در آمریکا اعتراف نموده که برای بعضی از بیماران مبتلا به آنفولانزا تشخیص اشتباه اجرا شده است. این همان آمریکایی است که مدرن ترین فناوری های پزشکی را در اختیار دارد؟ چرا این رخ داده است؟ از آنجا که سی تی اسکن ریه افراد مبتلا به عفونت کرونا ابتلای آنها به این بیماری را نشان می دهد جداسازی این بیماران از مبتلایان به آنفولانزای H1N1 کار دشواری نبوده است. پس چرا برای شمار زیادی از افراد تشخیص گذاری اشتباه اجرا شده است؟

این باعث یادآوری گزارش هایی می گردد مبنی بر اینکه مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا خواسته بود همه اطلاع رسانی ها درباره کرونا با هماهنگی او انجام گردد. چرا کاخ سفید دنبال کنترل اطلاع سانی در این باره بود؟ آیا کاخ سفید می خواست چیزی را پنهان کند؟

سوال 3:

دلیل خروج آمریکا از معاهده سلاح های سمی و بیولوژیک در سال 2001 چه بود؟ چرا آمریکا به دنبال آن بود که از فعالیت یک نهاد نظارتی برای اجرای این معاهده جلوگیری کند؟ آیا این نهاد نظارتی قرار بود سد راه آمریکا برای ساخت یک سلاح بیولوژیک گردد؟

اگر اینطور نبود چرا آمریکا آزمایشگاه هایی برای ساخت سلاح های بیولوژیک در گرجستان، اوکراین، مولداوی، ارمنستان، آذربایجان، ازبکستن و قزاقستان دارد؟ آیا این آزمایشگاه ها برای جنگ بیوشیمیایی هستند؟

سوال 4:

مرکز تحقیقات امراض عفونی ارتش آمریکا واقع در ایالت مریلند جولای سال 2019 تعطیل شد. آیا علت آن حادثه ای مربوط به نشت یروس بود؟ تنها یک ماه بعد، شیوع آنفولانزا در سراسر آمریکاشروع شد. آیا این دو مسئله ارتباطی به هم نداشتند؟

سوال 5:

در هفتمین دوره بازی های جهانی ارتش های جهان که از 18 تا 27 اکتبر در شهر ووهان برگزار گردید چرا تیم آمریکا با 369 عضو برنده هیچ مدال طلایی نشد؟ آیا این کارنامه معقولی برای بزرگترین ارتش جهان است؟

آیا در میان اعضای این تیم کسی به آنفولانزا مبتلا بود؟ آیا ممکن است که اعضای این تیم ناقل ویروس کرونای جدید بودند؟

بهترین کار برای آمریکا الان این است که سرش را از زیر برف بیرون بیاورد و از تمام 369 عضو این تیم تست ابتلا به کرونا بگیرد.

در حال تکمیل....

منبع: خبرگزاری فارس

به "منشأ ویروس کرونای جدید کجاست؟ 10 سوال از آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منشأ ویروس کرونای جدید کجاست؟ 10 سوال از آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید