مخالفت احزاب معارض الجزایر با بیانیه بوتفلیقه

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه النشره، احزاب مخالف الجزایر با رد بیانیه روز گذشته عبدالعزیز بوتفلیقه، با نامزدی وی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر و تصدی این پست برای پنجمین بار اعلام مخالفت کردند.

مخالفت احزاب معارض الجزایر با بیانیه بوتفلیقه

احزاب مخالف الجزایر بیانیه بوتفلیقه را تلاشی برای ناکام گذاشتن جنبش اعتراضات مرد. این کشور برشمردند.

عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری الجزایر طی بیانیه ای پس از نامزد شدن برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور گفت که پس از انتخابات، اصلاح قانون اساسی این کشور به همه پرسی گذاشته خواهد شد.

عبدالغنی زعلان رئیس ستاد انتخاباتی بوتفلیقه پس از آنکه برگه های نامزدی وی را تحویل شورای قانون اساسی این کشور داد، بیانیه رئیس جمهوری الجزایر را قرائت کرد.

بوتفلیقه در این بیانیه اعلام نمود که مصمم است تا به مسئولیت تاریخی خود در تغییر ساختار نظام این کشور عمل کند. وی تاکید نمود که قانون اساسی جدید الجزایر تولد دوباره جمهوریت در این کشور خواهد بود و طی آن، قانون انتخابات مورد بازدید قرار خواهد گرفت و نهادی مستقل اداره آن را برعهده خواهد داشت.

بوتفلیقه اعلام نمود در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری پیروز گردد طی یک سال انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری برگزار خواهد نمود و در آن انتخابات نامزد نخواهد شد. بوتفلیقه 82 ساله که تاکنون چهار دوره متوالی ریاست جمهوری الجزایر را بر عهده داشته است، در آوریل سال 2013 میلادی دچار سکته مغزی شد و برای درمان به پاریس سفر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مخالفت احزاب معارض الجزایر با بیانیه بوتفلیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت احزاب معارض الجزایر با بیانیه بوتفلیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید