لیگ برتر فوتبال، شام آخر قلعه نویی را کاپیتانِ کی روش سرو می نماید؟

به گزارش وبلاگ میهن، شاید ملاقات تیم های فوتبال سپاهان و فولاد آخرین حضور قلعه نویی در جمع زردپوشان اصفهانی باشد، موضوعی که ملاقات فولادی های لیگ را تحت الشعاع قرار داده است.

لیگ برتر فوتبال، شام آخر قلعه نویی را کاپیتانِ کی روش سرو می نماید؟

به گزارش وبلاگ میهن, لیگ برتر فوتبال امروز (آدینه) با برگزاری پنج ملاقات در شهر های جم, تهران, تبریز, قائمشهر و اصفهان وارد هفته هجدهم می گردد. این درحالی است که سه ملاقات به جامانده این هفته روز شنبه برگزار خواهد شد.

پارس جنوبی جم - گل گهر سیرجان

دو تیم درحالی به مصاف هم می فرایند که هر دو مدت هاست در خطر سقوط به لیگ دسته اول قرار دارند. پارس جنوبی البته شرایط بهتری نسبت به حریف سیرجانی اش دارد و با 14 امتیاز در رده سیزدهم جدول ایستاده است. این تیم که هومن افاضلی را روی نیمکتش می بیند, هفته گذشته مقابل ذوب آهن تن به شکست یک بر صفر داده و حالا به دنبال این است که در دومین بازی نیم فصل دوم, سومین پیروزی فصل اش را جشن بگیرد.

گل گهر که سال جاری برای اولین بار طعم حضور در لیگ برتر را می چشد, از ابتدای این فصل روزگار خوبی را تجربه ننموده است. با اینکه این تیم بعد از حضور مجید جلالی توانسته تا حدی به ثبات عملکردی برسد، ولی هنوز انتظارات طرفدارانش برآورده نشده است. این تیم با 11 امتیاز در رده پانزدهم جدول واقع شده است و فعلاً به لطف عدم نتیجه گیری شاهین در قعر جدول قرار نگرفته است. دو تیم در بازی رفت که در سیرجان برگزار گردید به تساوی یک - یک رسیدند.

پیکان - شاهین شهرداری بوشهر

یکی دیگر از ملاقات های تیم های انتهای جدولی در تهران برگزار می گردد. جایی که پیکانِ حسین فرکی که این روز ها حال و روز خوبی را تجربه نمی نماید و جهت را لنگ لنگان طی می نماید میزبان شاهین پر و بال بسته است. پیکان که در 10 هفته ابتدایی لیگ نتایج و صندلی خوبی کسب نموده بود, رفته رفته گذرش به رتبه چهاردهم و همنشینی با نامزد های سقوط به دسته پایین تر افتاده است. این تیم هم اکنون 13 امتیازی است و هفته گذشته نیز نتیجه را با یک گل به نساجی واگذار نموده است. حسین فرکی می داند که نتیجه ندریافت در این بازی, می تواند کاسه صبر مدیران باشگاه را لبریز و حتی او را به درِ خروجی نیز راهنمایی کند.

شاهین شهرداری که با کسب تنها هفت امتیاز در 17 بازی گذشته و تفاضل گل 25- بیشترین احتمال را برای سقوط پیش روی خودش می بیند, در این بازی شش امتیازی محکوم به برد است. این تیم تا به امروز پیروز به کسب برد در لیگ نشده است, اما مدیران باشگاه شاهین بعد از حضور میشو کریستیچوویچ برای تغییر فرایند نتیجه گیری تیم شان مقداری امیدوار شده اند, مخصوصاً اینکه شاهین در بازی هفته گذشته پیروز شده شهر خودرو که اخیراً دو بازی مهم را در پلی آف لیگ قهرمانان با برد پشت سر گذاشته را با تساوی متوقف کند. ملاقات رفت شاهین و پیکان در بوشهر با تساوی یک - یک همراه بوده است.

تراکتور - ذوب آهن

تراکتور بعد از شکست دو بر صفری که هفته گذشته مقابل پرسپولیس داشت, حالا این فرصت را دارد تا با یک پیروزی داخل خانه مقابل ذوب آهن صندلیش را در بین تیم های بالا نشین لیگ حفظ کند. تراکتور که هفته های منتهی به نیم فصل را با راهنمایی ساکت الهامی با پیروزی پشت سر گذشته است, هم اکنون با 30 امتیاز در رده سوم جدول واقع شده است. این تیم در 17 بازی گذشته اش به 9 پیروزی, سه تساوی و پنج شکست رسیده است. با توجه به اینکه تراکتور سال جاری در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارد, این فرصت را دارد تا با تمرکز کافی روی لیگ خودش را به عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بیشتر مطرح کند. مسئله ای که طرفداران تبریزی به آن واقف هستند و ساکت الهامی هم به خوبی می داند که برای راضی نگه داشتن طرفداران این تیم باید حداقل در بازی های داخل خانه حداکثر امتیاز را کسب کند.

ذوب آهن اما شرایط متفاوتی با تراکتور دارد. این تیم که نیم فصل اول را با ناکامی و بحران پشت سر گذاشته بود نیم فصل دوم مسابقات را با شرایط به مراتب بهتری شروع نموده است. ذوبی ها با به خدمت دریافت رادولوویچ تا حدی نیمکت تیم شان را به ساحل آرامش رسانده اند و در بازی قبلی نیز پیروز شده اند به یک برد مهم مقابل پارس جنوبی دست پیدا نمایند. این تیم هم اکنون با 18 امتیاز در رده یازدهم جدول واقع شده است. ملاقات رفت دو تیم در اصفهان با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

نساجی مازندران - سایپا

دو تیم در نیمه دوم جدول اما در خطر از دست دادن صندلی امن شان قرار دارند. نساجی البته با ثبات نسبی و حمایت پرشور طرفدارانش شرایط بهتری نسبت به حریف امروزش دارد. نساجی در هفته قبل پیروز شده در تهران نتیجه خوبی بگیرد و پیکان را با شکست یک بر صفر روبرو کند. این تیم 19 امتیازی و در رده دهم جدول واقع شده است. تیمِ شهر خسته در این بازی می تواند از امتیاز حمایت تماشاگرانش هم بهره بگیرد و یک تیم تهرانی دیگر را هم با شکست روبه رو کند.

سایپا که مدت هاست روی فرایند ناکامی و بدبیاری حرکت می نماید, در هفته گذشته نیز مقابل گل گهر سیرجان تنها به کسب یک امتیاز اکتفا نموده است. سایپا با راهنمایی ابراهیم صادقی فعلاً 15 امتیازی و در رده دوازدهم جدول واقع شده است. ملاقات رفت دو تیم یک بازی پرگل بوده و سایپا توانسته 4 بر 3 نساجی را شکست دهد.

سپاهان - فولاد

مهمترین بازی روز نخست هفته هجدهم, آخرین بازی آن است, جایی که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی لیگ باید با یکی از تیم های استخوا ن دار و سرسخت مسابقات ملاقات کند. سپاهان که با تساوی هفته گذشته مقابل ماشین سازی فاصله امتیازی اش با پرسپولیس صدرنشین به پنج امتیاز افزایش یافته است, برای اینکه صندلی دومی اش را با وجود تیم های تراکتور, صنعت نفت و استقلال به خطر نیاندازد, محکوم به پیروزی در این بازی است. سپاهان تا به امروز در کنار هشت پیروزی و هفت تساوی اش تنها یک شکست را متحمل شده است. این نشان می دهد که فولادی ها در این بازی کار خیلی سختی برای شکست دادن حریف شان دارند.

فولاد خوزستان که فرایند روبه رشدی را در نیم فصل اول با راهنمایی جواد نکونام طی نموده بود, بعد از لغو بازی اش با استقلال در هفته هفدهم, باید اولین مسابقه اش را در نیم فصل دوم مقابل سپاهانِ مدعی برگزار کند. طرفداران فولاد منتظر رونمایی رسمی از خرید های پر سر و صدای تیم شان در نقل وانتقالات هستند. فولاد با یک بازی کمتر نسبت, فعلاً 24 امتیازی است و در رده هشتم جدول واقع شده است. ملاقات رفت دو تیم در اهواز با تساوی بدون گل همراه بوده است.

علاوه بر رویارویی جواد نکونام و امیر قلعه نویی در این بازی, مسئله ای که این ملاقات را بیشتر از هر چیز دیگری تحت الشعاع خود قرار داده, بحث حضور قلعه نویی در تیم ملی ایران است. شاید بازی سپاهان - فولاد آخرین حضور این مربی روی نیمکت سپاهان باشد!

برنامه کامل ملاقات های هفته هجدهم لیگ برتر به توضیح زیر است:

آدینه - 11 بهمن 98

پارس جنوبی جم- گل گهر سیرجان, ساعت 14:45, استادیوم تختی جم

داور: کوپال ناظمی، یاری ها: علی میرزابیگی و امید افخمی

یاری داوران اضافی: عبدالنبی پورخلف و پیمان فرخی مهر

داور چهارم: سعید زیبا، ناظر: علی نقی مصطفی نژاد

پیکان تهران - شاهین شهرداری بوشهر، ساعت 15, استادیوم شهدای شهر قدس

داور: بیژن حیدری، یاری ها: علی اکبر عظیم پور و رامین بابایی

یاری داوران اضافی: سعید رحیم مقدم و کیوان علیمحمدی

داور چهارم: ایوب غلام زاده، ناظر: اسماعیل صفیری

تراکتور تبریز- ذوب آهن اصفهان، ساعت 15:15, استادیوم یادگار امام (ره)

داور: علی صفایی، یاری ها: یععقوب حجتی و محمدعلی پورمتقی

یاری داوران اضافی: حسین زمانی و مجید محمدی

داور چهارم: رحیم حاجیلو، ناظر: یدالله دنیابازی

نساجی مازندران- سایپا تهران، ساعت 15:30, استادیوم شهید وطنی قائمشهر

داور: پیغام حیدری، یاری ها: فرزاد بهرامی و علیرضا مرادی

یاری داوران اضافی: علی بای و حامد سیری

داور چهارم: پوریا زحمتی، ناظر: محسن قهرمانی

سپاهان اصفهان - فولاد خوزستان، ساعت 17, استادیوم نقش دنیا

داور: موعود بنیادی فرد، یاری ها: سعید علی نژادیان و بابک داوری

یاری داوران اضافی: جواد رحیم زاده و ایمان کهیش

داور چهارم: فرهاد فرهادپور، ناظر: حسن کامرانی فر

شنبه - 12 بهمن 98

صنعت نفت آبادان - پرسپولیس، ساعت 15, استادیوم تختی آبادان

داور: سیدوحید کاظمی، یاری ها: رحیم شاهین و محمد راهی

یاری داوران اضافی: رضا عادل و کمیل غلامی

داور چهارم: امیرمحمد داودزاده، ناظر: رحیم رحیمی مقدم

شهرخودروی مشهد - ماشین سازی تبریز، ساعت 15:15, استادیوم امام رضا (ع)

داور: محمدحسین زاهدی فرد، یاری ها: علی احمدی و حسین مرادی

یاری داوران اضافی: سیدرضا مهدوی و علی ابراهیمی

داور چهارم: جلیل شعرانی، ناظر: حسین خانبان

استقلال تهران - نفت مسجدسلیمان، ساعت 17, استادیوم آزادی

داور: حمید حاج ملک، یاری ها: علیرضا ایلدروم و فرهاد مروجی

یاری داوران اضافی: حسن اکرمی و محمدحسین ترابیان

داور چهارم: عسگر محمدی، ناظر: حسین نجاتی

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ برتر فوتبال، شام آخر قلعه نویی را کاپیتانِ کی روش سرو می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، شام آخر قلعه نویی را کاپیتانِ کی روش سرو می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید