لغو اعزام پاراتکواندوکاران به قهرمانی آسیا

به گزارش وبلاگ میهن، رییس انجمن پاراتکواندوکاران از لغو اعزام 6 ورزشکار پاراتکواندو کار به قهرمانی آسیا در لبنان اطلاع داد.

لغو اعزام پاراتکواندوکاران به قهرمانی آسیا

مسعود لشکری در گفت وگو با وبلاگ میهن، اظهار کرد: پس از شیوع ویروس کرونا اردوهای تیم ملی ورزشکاران تکواندو کار از اواخر بهمن تعطیل شد و تنها دو ورزشکار پارالمیپیکی در اردوی آمادگی بودند که قرار بود ورزشکاران برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا اواخر اسفند راهی لبنان شوند که از سوی کنفدراسیون آسیا این مسابقات به دلیل حفظ سلامتی ورزشکاران لغو و به اردیبهشت ماه موکل شد. قرار بود این مسابقات برای دومین بار در اردیبهشت ماه در لبنان برگزار گردد که متاسفانه کنفدراسیون آسیا اعلام کرد امکان اعزام ورزشکاران به مسابقات و برگزاری رقابت های قهرمانان آسیا در لبنان وجود ندارد.

او گفت: پس از به تعویق افتادن بازی های پارالمپیک، مهدی پوررهمنا در وزن منفی 75 کیلوگرم و اصغر عزیزی در وزن مثبت 75 کیلوگرم دو ورزشکار پارالمپیکی هستند که قرار بود اردوهای آن تا زمان اعزام به ترکیه ادامه داشته باشد که بعد از لغو این بازی ها در حال حاضر اردوها تعطیل شده و منتظر هستیم تا ببینیم شرایط کشور از لحاظ پیشگیری ویروس چگونه خواهد شد تا فرایند تمرینات ورزشکاران پارالمپیکی را دوباره از سر بگیریم.

رییس انجمن پاراتکواندوکاران پیرامون این پرسش که تغییر زمان برگزاری بازی های پارالمپیک در شرایط کنونی آیا به نفع ورزشکاران پاراتکواندوکاران بود یا خیر؟ اعلام کرد: در شرایط کنونی تغییر زمان بازی ها و به تعویق افتادن آن به مدت یک سال قطعا شرایط خوبی را برای ورزشکاران ایجاد خواهد نمود تا بدون هیچ گونه دغدغه و استرسی تمرینات خود را بعد از اتمام این بیماری آغاز نمایند. مطمئنا این مساله شرایط بهتری را برای ورزشکاران پاراتکواندوکار ایجاد خواهد نمود تا در شرایط بهتری خود را برای بازی های پارالمپیک 2021 آماده نمایند.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر دو سهمیه خود را کسب نموده ایم و نگرانی برای کسب سهمیه نداریم. در یک سالی که با آغاز بازی های پارالمپیک داریم می توانیم با ارائه یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده ورزشکاران خود را در بهترین شرایط برای پارالمپیک توکیو آماده کنیم.

لشکری در خاتمه اضافه نمود: پیش از تغییر زمان برگزاری بازی های پارالمپیک ما دو رویداد برون مرزی برای دو ورزشکار پارالمپیکی خود در نظر گرفته بودیم که قرار بود با هماهنگی کمیته ملی پارالمپیک ورزشکاران خود را قبل از اعزام به توکیو به این دو رویداد اعزام کنیم البته در حال حاضر کلیه برنامه ها با آغاز ویروس کرونا تغییر پیدا کرد و باید منتظر بمانیم تا پس از اتمام این بحران ببنیم کمیته ملی پارالمپیک چه برنامه ای را برای آماده سازی ورزشکارن در آینده خواهند داشت و اردوهای تیم ملی از چه زمانی دوباره آغاز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لغو اعزام پاراتکواندوکاران به قهرمانی آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو اعزام پاراتکواندوکاران به قهرمانی آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید