قرایی و محمودی نیا برای فوتبال کرمان فرصتند

به گزارش وبلاگ میهن، رئیس کمیته جوانان و استعدادیابی فدراسیون فوتبال، محمود محمودی نیا مدیرعامل باشگاه مس و علی قرایی رئیس هیئت فوتبال استان را فرصتی بزرگ برای کرمان بیان نمود.

قرایی و محمودی نیا برای فوتبال کرمان فرصتند

به گزارش خبرنگار ، اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان و استعدادیابی فدراسیون فوتبال در نشست با مربیان مس کرمان، ضمن ابراز خرسندی از حضور محمودی نیا به عنوان مدیرعامل باشگاه صنعت مس کرمان، این انتخاب را تبریک گفت و بیان داشت: محمودی نیا خودش مدیر، مربی و مدرس است و عالی ترین مدارج مدیریتی و مدرسی را پشت سر گذاشته و این برای شما مربیان یک فرصت تلقی می شود تا از وجودشان نهایت استفاده را ببرید.

وی گفت: ایشان جزو معدود مربیان مدیر فوتبال کشور هستند که وجود شان در مس می تواند یک فرصت باشد.

محمدی افزود: قرایی نیز سابقه درخشانی در پرونده دارد و حضور وی در هیئت فوتبال استان، به همراه محمودی نیا برای استان کرمان فرصتی بزرگ است.

وی یادگیری را جزیی لاینفک از زندگی عنوان و شرح داد: کسانی که سن بالایی دارند و همچنان تشنه آموختن هستند، هیچ وقت پیر نمی شوند، ولی بر عکس جوانانی که خودشان را در یادگیری متوقف می کنند، زود پیر می شوند.

محمدی با ابراز تأسف از فرهنگ غلطی که به خصوص در رشته فوتبال حاکم است، یادآور شد: متأسفانه بازیکنانی که بلافاصله دوره بازی گری خود را تمام می کنند، فکر می کنند همه چیز را می دانند و انتظار سرمربیگری لیگ برتر و تیم های بزرگ را دارند و این یک ایراد بزرگ است.

وی برای مربیگری سه دهه برشمرد و تأکید کرد: دهه اول آموزش، دهه دوم سعی، خطا و آزمایش و دهه سوم صاحب فلسفه شدن است که برای مربی شدن باید هر سه دهه را گذراند.

رئیس کمیته جوانان و استعدادیابی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تأکید من روی حرفه است نه شغل، بیان داشت: اگر دنبال شغل مربیگری هستید هرگز پیروز نخواهید بود، اما اگر دنبال حرفه مربیگری هستید، وضع فرق می کند.

محمدی با اذعان به اینکه کار مربیگری کار روزانه است، گفت: باید برای رسیدن به اهدافت از امکانات فیزیکی، مادی و هرچه که در اختیار دارید، به خوبی استفاده کنید.

وی در بخش دیگری از سخنانش به استعدادیابی اشاره کرد و افزود: استعدادیابی یک قابلیت است، اگرچه ممکن است به لحاظ ژنتیک یا بر اساس یک موهبت الهی در وجود فردی وجود داشته باشد، اما این استعداد به تنهایی کافی نیست.

محمدی شرح داد: استعدادیابی نیاز به تمرین، آماده سازی، تلاش، شخصیت و تعهد دارد بدون توجه به این فاکتور ها هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "قرایی و محمودی نیا برای فوتبال کرمان فرصتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرایی و محمودی نیا برای فوتبال کرمان فرصتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید