طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ میهن، مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی را در قبال حملات سایبری تدوین و برای اجرا به تمامی دستگاه های اجرایی دارای زیرساخت حیاتی کشور ابلاغ کرد.

طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی ابلاغ شد

هدف این طرح که به تمامی دستگاه های زیرساختی کشور ابلاغ شده است، ارتقا امنیت فضای فراوری و تبادل اطلاعات هر سازمان و جلوگیری از بروز اختلال در ارائه سرویس های حیاتی آنهاست.

در این باره رضا جواهری - رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری - گفت: مسئولیت امنیت سایبری در هر حوزه زیرساختی با بالاترین مقام آن دستگاه است و انتظار می رود برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی، طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی در قبال حملات سایبری در هر دستگاه زیرساختی و واحدهای تابع آن با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی دارای مجوز با قید فوریت، عملیاتی گردد.

جواهری اضافه کرد: با توجه به مخاطرات نوظهور در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات، این طرح با بازنگری همه جانبه در نسخه ابلاغی اسفند 1392 با بیش از 18 ماه کار مداوم، تحقیق، پژوهش، آنالیز آسیب ها و توانمندی های سایبری و ارزیابی ظرفیت امنیت سایبری و صرف افزون بر 72 هزار ساعت نفر کار تدوین نهایی و ابلاغ شده است.

وی توضیح داد: نسخه جدید طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی در قبال حملات سایبری شامل الزامات امنیتی اولویت دار، نقشه راه اجرا و مدل ارزیابی بلوغ امنیتی است.

جواهری گفت: هدف از الزامات طرح امن سازی، جهت دهی راهبردی به فعالیت های ملی در حوزه امنیت سایبری زیرساخت ها و ارائه یک نقشه راه برای توسعه همزمان امنیت سایبری در بخش های مختلف است.

منبع: ایران آنلاین

به "طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح امن سازی زیرساخت های حیاتی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید