سیستم تشخیص چهره به اندروید می آید

به گزارش وبلاگ میهن، شاید تا کنون بسیاری از اندرویدی ها یکی از نقص های سیستم عامل خود را دارا نبودن سیستم های تشخیص چهره قدرتمند می دانستند اما اکنون این مشکل حل شده است.

سیستم تشخیص چهره به اندروید می آید

تا به حال فراوری نمایندگان موبایل های اندرویدی مجبور بودند برای تعبیه احراز هویت چهره ای در تلفن های هوشمندشان، راه حل های ایمن خود را طراحی نمایند یا اینکه سراغ قابلیت تشخیص چهره ساده ای بروند که با یک عکس نیز می توان آن را فریب داد. حال کارشناسان در نسخه های اولیه سیستم عامل اندروید Q کدهایی پیدا کردند که نشان می دهد سیستمی برای پشتیبانی از تشخیص چهره در نظر گرفته شده است.

به گزارش وبسایت XDA این سیستم در واقع تنها وسیله ای برای وارد شدن به تلفن اندرویدی نخواهد بود و می توان از آن برای تاییده خرید و حتی ورود به اپلیکیشن های به خصوص نیز استفاده کرد. بدین ترتیب فراوری نمایندگان موبایل های اندرویدی می توانند با بهره گیری از سخت افزار مناسب، سیستمی شبیه به Face ID آیفون های جدید را در تلفن های هوشمندشان بکار ببرند. حتی بعضی کارشناسان باور دارند قابلیت تشخیص چهره ای این موبایل ها می تواند از تکنولوژی اپل، انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد.

البته هنوز معین نیست که این ویژگی در نسخه کامل اندروید Q هم که قرار است اواخر تابستان از راه برسد، وجود داشته باشد. با این وجود اگر چنین اتفاقی رخ دهد می توانیم شاهد ظهور قابلیت های متفاوت و مناسب تشخیص چهره در تلفن های هوشمند اندرویدی باشیم.

بد نیست بدانید فراوری نمایندگان تلفن های هوشمند اندرویدی نه چندان معروف همواره منابع لازم برای توسعه تکنولوژی بیومتریکی یا زیست سنجشی مخصوص خود را ندارند. به همین دلیل اگر سیستم های نرم افزاری گوگل برای این قابلیت به سیستم عامل اندروید Q راه پیدا کند، کار فراوری نمایندگان راحت می گردد و آنها می توانند تنها روی تعبیه سنسور های عمقی و سخت افزار مناسب تمرکز نمایند.

بدین شکل رقابت میان شرکت ها عادلانه تر خواهد شد و کاربران با استفاده از قابلیت تشخیص چهره تمامی گوشی های اندرویدی، حس امنیت بیشتری خواهند داشت.

البته همین کارشناسان چند وقت پیش با کالبدشکافی اندروید Q از قابلیت های جدیدی باخبر شده بودند که رکوردر صفحه داخلی، یکی از آنها به شمار می رود.

دیجیاتو

منبع: انتخاب

به "سیستم تشخیص چهره به اندروید می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم تشخیص چهره به اندروید می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید