سندیکای کنسروسازان و اتحادیه صیادان برای معین نرخ ماهی تعامل داشته باشند

به گزارش وبلاگ میهن، مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه قیمت گذاری ماهی طبق قانون بر اساس بازار عرضه و تقاضا مشخص می گردد ضروری است سندیکای کنسروسازان و اتحادیه صیادان استان بیش از پیش با هم تعامل داشته و نشست های متعددی به منظور هماهنگی و کنترل قیمت ها در طول سال داشته باشند.

سندیکای کنسروسازان و اتحادیه صیادان برای معین نرخ ماهی تعامل داشته باشند

به گزارش وبلاگ میهن- راهنمایی الله میرمرادزهی در نشست هم اندیشی آنالیز وضعیت بازار تن ماهیان در چابهار اضافه نمود: اداره کل شیلات استان از کوشش صیادان حمایت می نماید تا اختلالی در فراوری و تأمین پروتئین مورد احتیاج کشور شاهد نباشیم.

میرمرادزهی بیان نمود: صیادان و فراورینمایندگان کنسرو هر دو اعضای یک زنجیره هستند و در تأمین پروتئین کشور نقش مهمی ایفا می نمایند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان توضیح داد: بسیاری از نهاده ها، ادوات و ملزومات صیادی با رشد چشمگیری روبرو بوده و عاملی برای افزایش قیمت تن ماهیان شده است.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که در صورت افزایش بی رویه قیمت ماهی، برای فراورینمایندگان کنسرو بعنوان خریدار اصلی آنها نیز مسائلی ایجاد می گردد و احتمال کاهش تقاضا و خرید این محصول وجود دار.

میر مرادزهی اظهار داشت: تشکیل کارگروهی شامل صیادان، اتحادیه صیادی، سندیکای فراوری کنسرو کشور و بعضی کنسروسازان با نظارت شیلات در استان به منظور مشخص قیمت منصفانه و کارشناسی لازم است.

وی در مورد ظرفیت پرورش میگوی منطقه نیز توضیح داد: 20 سایت مستعد پرورش میگو با مساحت حدود 42 هزار هکتار در سواحل چابهار و کنارک شناسایی شده که منطقه ساحلی گواتر متصل به آب های اقیانوسی بهترین مکان برای پرورش میگو در سواحل مکران است.

میرمرادزهی بیان نمود: گواتر با حدود چهار هزار هکتار اراضی مستعد پرورش میگو با ساحلی پاکیزه و بدور از آلودگی های صنعتی و شهری از نقاط مهم و سودآور برای پرورش میگو در کشور است.

وی اظهار کرد: تمامی زیرساخت ها برای سرمایه گذاری در بخش پرورش میگو در سایت گواتر چابهار فراهم شده است.

میرمرادزهی اضافه نمود: آماده سازی فاز نخست اسکله آبرسانی پروژه پرورش میگوی در رودیک چابهار و آبگیری استخرهای پرورش میگو نوید دهنده اشتغال 2 برابری در پرورش میگو است.

رئیس اتحادیه صیادان چابهار و کنارک نیز بیان نمود: هم اینک که قیمت ماهی افزایش یافته و فراورینمایندگان کنسرو خواهان کاهش آن هستند صیادان نیز انتظار دارند در هنگام پیک صید که ماهی زیاد می گردد، سندیکای کنسرو ماهی کشور نیز ورود کند.

قائم مقام و معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات سیستان و بلوچستان نیز گفت: برگزاری نشست های منظم و مداوم بین صیادان و کنسروسازان با حمایت سازمان شیلات ایران بعضی مسائل را مرتفع کند.

مهرداد میرزایی از آمادگی اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان برای صدور مجوز صید در فصل مونسون برای شناورهای لنج متقاضی صید در دریای عمان اطلاع داد و اضافه نمود: اقدامات و هماهنگی های لازم با ارگان ها و دستگاه های مربوطه در این خصوص انجام شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سندیکای کنسروسازان و اتحادیه صیادان برای معین نرخ ماهی تعامل داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندیکای کنسروسازان و اتحادیه صیادان برای معین نرخ ماهی تعامل داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید