ساختمان های دانشگاه خواجه نصیر به خیابان پیروزی می روند

قائم مقام دانشگاه خواجه نصیر از کوشش این دانشگاه برای خرید ساختمان حدود 600 میلیارد تومانی ورات دفاع به منظور تجمیع دانشکده های این دانشگاه اطلاع داد و گفت: در صورت انعقاد قرارداد نهایی دانشکده های خواجه نصیر به خیابان پیروزی می روند.

ساختمان های دانشگاه خواجه نصیر به خیابان پیروزی می روند

دکتر مسعود ضیاء بشرحق در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن بیان این مطلب به جزییات پروژه تجمیع دانشگاه خواجه نصیر اشاره نمود و گفت: خوشبختانه ساختمان خوبی برای این موضوع با امکانات بسیار بالا در نظر داریم و معاون اول رئیس جمهور نیز دستور خوبی در این زمینه صادر کرده است ضمن اینکه سازمان برنامه و بودجه نیز دستور مکتوبی برای حمایت از این پروژه داده است، ضمن اینکه گزارش خوبی توسط کارشناسان این سازمان از محل پروژه ارائه شده است و پروژه را پروژه خوبی ارزیابی کرده اند.

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست کرده تا رقم بودجه ای در سال 97 در اختیار دانشگاه خواجه نصیر به منظور اجرایی شدن پروژه تجمیع داده گردد. امیدوار هستیم این سازمان و خزانه این بودجه را پرداخت کنند تا بتوانیم تفاهم نامه ای را که با وزارت دفاع در مورد تجمیع امضا کرده ایم اجرایی کنیم.

قائم مقام دانشگاه خواجه نصیر همچنین اعلام کرد: در تفاهم نامه ای که با وزارت دفاع در مورد ساختمان مورد نظر داشتیم قرار شد بخشی از پول را به صورت نقدی پرداخت کنیم و مابقی به صورت تهاتری انجام گیرد.

دکتر بشرحق با بیان اینکه قیمت ساختمان وزارت دفاع برای تجمیع دانشگاه خواجه نصیر حدود 550 تا 600 میلیارد تومان است اظهار کرد: محل دقیق این ساختمان در خیابان پیروزی تهران است و اگر از دستورات حمایت عملی گردد اتمام اجرای نهایی پروژه حدود 2 تا 3 سال زمان بر است.

قائم مقام دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه در صورت پرداخت نقدی اولیه ساختمان فوق به وزارت دفاع و انعقاد قرارداد این پروژه، اجرای آن ظرف 6 ماه آینده آغاز خواهد شد گفت: میزان رقم اولیه ای که باید پرداخت کنیم و سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد به پرداخت آن است حدود 100 تا 150 میلیارد تومان می باشد و مابقی اعتبار آن به صورت تهاتری و با فروش بخشی از اموال جبران می گردد.

بشرحق در انتها اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه باید تعهد خود را تا قبل از عید در زمینه تامین اعتبار اولیه پروژه فوق عملی کند چرا که اگر این امر به سال آینده موکل گردد مجددا مشمول زمان و تصمیم گیری مجدد خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ساختمان های دانشگاه خواجه نصیر به خیابان پیروزی می روند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان های دانشگاه خواجه نصیر به خیابان پیروزی می روند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید