دومین کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی در محلات برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ میهن، رئیس پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی برگزاری دومین کنگره بین المللی و سومین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی در محلات اطلاع داد.

دومین کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی در محلات برگزار می گردد

محمدرضا شفیعی در گفت وگو با خبرنگاران، منطقه مرکزی، اضافه کرد: این دو کنگره به صورت همزمان از یکم لغایت سوم آبانماه در پژوهشکده گل و گیاهان زینتی محلات برگزار می گردد.

به گفته وی، در این دو کنگره 200 مقاله به صورت پوستر و سخنرانی ارائه خواهد شد، همچنین علاوه بر ارائه مقالات هفت کارگاه آموزشی و نیز یک تور فنی در حاشیه این کنگره برگزار می گردد.

وی حمایت بخش خصوصی از این کنگره را نکته بارز آن دانست و گفت: نکته مهم و ویژگی متفاوت این کنگره نسبت به سایر کنگره ها توجه ویژه به بخش خصوصی و حمایت بخش خصوصی از این کنگره بوده است. همچنین با حمایت بخش خصوصی یک پنل تخصصی در حاشیه این کنگره برگزار خواهد شد و صاحبنظران و فراورینمایندگان برتر گل و گیاه کشور در بخش فراوری و اجرای این پنل حضور خواهند داشت .

شفیعی همچنین از برگزاری پنج ویدئو کنفرانس از کشورهای صاحبنظر در صنعت گل و گیاه به صورت زنده در این کنگره اطلاع داد و اعلام نمود: با توجه به وضعیت موجود کشور، متاسفانه حضور دانشمندان و پژوشگران برتر جهان در این کنگره با مشکل روبرو شده و این امکان فراهم نشد، اما کاردار کشاورزی هلند در این کنگره حضور پیدا می نماید و پنج صاحبنظر برتر جهانی از کشورهای صاحبنظر در صنعت گل و گیاه به صورت ویدئو کنفراس مقالات خود را ارائه می نمایند.

لازم به ذکر است، سازه ها و اتوماسیون گلخانه ای، به نژادی و به باغی، ریزازدیادی و بیوتکنولوژی، تغذیه و کشت هیدوروپونیک، فیزیولوژی پس از برداشت، توسعه و طراحی فضای سبز، گیاهان بومی کم نهاده در قضای سبز، آموزش و ترویج، آفات و بیماری ها، فناوری های نوین، توسعه صادرات، توانمندی ها و چالش های صنعت گل، اقتصاد و بازار، فرهنگ و الگوی مصرف، مدیریت بهینه مصرف آب، مدیریت آفات و بیماری ها و سلامت و محیط زیست مجموعه محورهای این دو کنگره است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دومین کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی در محلات برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی در محلات برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید