دوره های مهارت آموزی دراستان بوشهر بر اساس نیازسنجی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، عبدالمجید دراهکی ظهر چهارشنبه در نشست مسئولان منطقه ویژه پارس گفت: در راستای توسعه اشتغال و برطرف مشکل بیکاری یکی از مهمترین راهکارها توسعه مهارت آموزی و تربیت نیروی انسانی توانمند است.

دوره های مهارت آموزی دراستان بوشهر بر اساس نیازسنجی برگزار می گردد

وی به ظرفیت های بالای صنعتی و اقتصادی استان بوشهر برای ایجاد و توسعه اشتغال اشاره نمود و ادامه داد: کوشش می گردد تا دوره های مهارتی متناسب با احتیاج بازار کار استان بوشهر برگزار گردد و جوانان برای فعالیت در این صنایع توانمندسازی شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر با بیان اینکه توسعه مهارت اموزی باعث کاهش بیکاری می گردد، اضافه نمود: در تربیت نیروی انسانی ماهر مورد احتیاج بازار استان بوشهر بر اساس احتیاجسنجی احتیاجمند همراهی لازم هستیم.

وی با بیان اینکه صنایع پارس جنوبی فرصت مناسبی برای اشتغال جوانان بومی استان بوشهر هستند، گفت: آموزش فنی و حرفه ای منشا اشتغال و توانمندسازی افراد جامعه برای ورود به بازار کار است.

دراهکی با بیان اینکه دستیابی به توسعه و پیشرفت احتیاجمند حرکت در مسیر توسعه مهارت آموزی است، بیان نمود: دوره های مهارت آموزی دراستان بوشهر بر اساس احتیاجسنجی برگزار می گردد.

تعامل صنعت و فنی و حرفه ای

قائم مقام سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز در این نشست با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های مهارتی، گفت: توسعه آموزش های مهارتی باید بر اساس استانداردهای جهانی و احتیاج جامعه باشد.

حجت اله فریدونی با بیان اینکه برنامه های خیلی خوبی در راستای توانمند سازی نیروی انسانی استان اجرایی گردیده است اضافه نمود: با توسعه آموزش های مهارتی هم راستا با احتیاج صنایع در جذب و بکارگیری نیروهای بومی در صنایع و شکوفایی و توسعه استان گام های مهمی برداشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه آموزش های کارآفرینی و استارت آپی هم راستا با پیشرفت صنایع در استان بوشهر ارایه گردد توضیح داد: بروز رسانی حرفه های آموزش فنی و حرفه ای بر اساس احتیاج بازار کار نقشی مهم در توسعه اشتغال در صنایع استان بوشهر دارد.

وی با بیان اینکه شرط توسعه در هر صنعتی، رشد نیروی انسانی ماهر و کارآمد است گفت: باید با احتیاجسنجی دقیق از ظرفیت های صنایع بسته فرصت های شغلی در جهت اشتغال جوانان استان بوشهر تهیه و تدوین گردد.

فریدونی ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای را همسو با احتیاج صنعت دانست و اظهار کرد: کسانی که در مجموعه ها فنی و حرفه ای وقت می گذارند بهترین بهره از این زمان حاصل آنها خواهد شد.

تجهیز کارگاه های آموزش فنی وحرفه ای

معاون منابع انسانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نیز در این نشست با اشاره به اینکه مهارت آموزی باید از سنین پایه در کلیه مراکز آموزشی ارایه گردد اضافه نمود: کشوری شاهد پیشرفت و توسعه خواهد بود که از ظرفیت های آموزش فنی و حرفه ای به خوبی بهره ببرد.

تیمور جدیداسلامی با بیان اینکه باید با احتیاج روز صنعت آموزش های مهارتی ارایه گردد گفت: ظرفیت های فنی و حرفه ای در جهت ارایه آموزش های مهارتی در سطح منطقه بی نظیر است و باید از فرصت بخش صنعت به خوبی استفاده کند.

وی از اختصاص 15 میلیارد ریال برای تجهیز کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای اطلاع داد و اظهار کرد: استان بوشهر ظرفیت های مهمی در عرصه صنایع از جمله منابع انرژی برخوردار است که باید به جوانان متناسب با احتیاجهای این صنایع آموزش مهارتی داده گردد تا زمینه اشتغال این جوانان در این صنایع فراهم گردد.

وی با بیان اینکه صندوق مهارت و توسعه اشتغال با همکاری آموزش فنی و حرفه ای و پتروشیمی های منطقه در جهت توسعه آموزش های مهارتی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس راه اندازی خواهد شد، گفت: باید آموزش ها فنی و حرفه ای همگام با صنعت جهت تربیت نیروی انسانی گسترش یابد.

معاون منابع انسانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با اشاره به اینکه همه خانواده های استان بوشهر باید به سمت مهارت آموزی سوق داده شوند اضافه نمود: زمینه توسعه مهارت های فنی و حرفه ای در شهرستان جم با همکاری مجتمع آموزشی شهید بهشتی فراهم خواهد شد.

جدیداسلامی خواهان تربیت نیروی ماهر متناسب با پیشرفت صنایع استان بوشهرشد و توضیح داد: برای رسیدن به توسعه و پیشرفت باید ظرفیت های استان بوشهررا شناسایی کنیم، برنامه ریزی فراوری منابع انسانی کارآمد داشته باشیم و متناسب با اقلیم استان و در حوزه کسب مهارت نیز فرهنگ سازی صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دوره های مهارت آموزی دراستان بوشهر بر اساس نیازسنجی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره های مهارت آموزی دراستان بوشهر بر اساس نیازسنجی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید