دوره آنلاین پیشگیری از خودکشی برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ میهن، دوره آنلاین رایگان برای یاری بهتر و بیشتر به افرادی که در معرض خطر خودکشی دارند توسط دانشگاه گلاسگو ارائه می گردد تا قدمی برای کاهش آمار عجیب خودکشی در انگلیس برداشته گردد.

دوره آنلاین پیشگیری از خودکشی برگزار می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ میهن به نقل از دانشگاه گلاسگو، دوره آنلاین رایگان برای یاری بهتر و بیشتر به افرادی که در معرض خطر خودکشی دارند توسط این دانشگاه ارائه می گردد.

آموزش دانشگاه گلاسگو اعلام نموده است: با توجه به افزایش نرخ خودکشی ضروری است برای جلوگیری از شیوع بیشتر آن دوره های مراقبت آنلاین به افراد ارائه گردد.

علاوه بر این، شمار زیادی از آمار خودکشی را جوانان و دانشجویان به خود اختصاص داده اند؛ قشر وسیعی از آنها اگر در جریان تبعات آن قرار بگیرند و از حضور مشاور بهره ببرند می توانند یک زندگی سالم را ادامه دهند.

تخمین زده می گردد، هر 40 ثانیه یک نفر در گوشه ای از دنیا خودکشی می نماید؛ این آمار به معنای آن است که هر سال بیش از 800 هزار نفر در اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند و این در حالیست که اگر متخصصان به افراد در معرض خطر و آسیب پذیر مشاوره بدهند، این رقم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

کارشناسان می گویند: خجالت از مراجعه به مشاوره و هزینه های سنگین دوره های مشاوره افراد را برای یاری دریافت از مشاور محروم و محدود می نماید و برگزاری این دوره آنلاین رایگان به شمار زیادی از جوانان یاری مؤثر خواهد نمود.

دوره آموزشی توسعه یافته دانشگاه گلاسکو که درک خودکشی و استراتژی های جلوگیری از خودکشی در یک زمینه دنیای نام دارد، اجازه می دهد کاربران در خصوص مجموعه پیچیده عوامل مرتبط با خودکشی اطلاعات کسب نمایند و با مشاور خود به آنالیز استراتژی های پیشگیری از خودکشی بپردازند.

براساس تازه ترین تحقیقاتی که توسط دفتر ملی آمار انگلیس اجرا شده است، نرخ خودکشی دانشجویان بین سال های 2007 تا سرانجام 2016 با افزایش 56 درصدی از 6.6 نفر به 10.3 نفر از هر 100 هزار نفر رسیده است.

داده های به دست آمده از یک پژوهش اجرا شده نیز حاکی از آن است که تعداد دانشجویان با مسائل سلامت روان ظرف دهه گذشته پنج برابر شده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "دوره آنلاین پیشگیری از خودکشی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوره آنلاین پیشگیری از خودکشی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید