درخشش هوگوپوشان در روز چهارم المپیک جوانان، ولی نژاد و اشکوریان طلایی شدند

به گزارش وبلاگ میهن، در انتها سومین روز مسابقات تکواندوی بازی های المپیک جوانان 2018 آرژانتین، یلدا ولی نژاد و علی اشکوریان توانستند دو مدال طلا را برای کاروان ایران کسب نمایند.

درخشش هوگوپوشان در روز چهارم المپیک جوانان، ولی نژاد و اشکوریان طلایی شدند

به گزارش وبلاگ میهن، در جریان چهارمین روز از سومین دوره بازی های المپیک جوانان که در سال 2018 به میزبانی شهر بوینس آیرس کشور آرژانتین در حال پیگیری است، علی اشکوریان و یلدا ولی نژاد به عنوان سومین و چهارمین نماینده تکواندوی ایران مقابل رقبایشان به روی شیاپ چانگ رفتند که توانستند با شکست دادن رقبای خود دومدال طلای این مسابقات را ازآن خودشان نمایند.

یلدا ولی نژاد تکواندوکار وزن 63- کیلوگرم تیم دختران ایران در نخستین مبارزه (مرحله یک چهارم نهایی) خود به مصاف ناتالی همادی از اردن رفت که با حساب 12 بر 2 حریفش را شکست داد و راهی نیمه نهایی گردد. او در دومین مبارزه اش لسلیه سولترو از مکزیک را 26 بر 22 شکست داد و فینالیست شد. ولی نژاد در مبارزه فینال نیز با برتری 23 بر 17 مقابل نادیسا بوزانیچ صربستانی، به مدال طلای این رقابت ها دست یافت.

مدال طلای یلدا ولی نژاد نخستین مدال تکواندوکاران و کاروان اعزامی ایران به المپیک جوانان 2018 بوینس آیرس بود.

اما علی اشکوریان تکواندوکار وزن 73- کیلوگرم تیم پسران ایران نیز در نخستین مبارزه (مرحله یک چهارم نهایی) خود به مصاف چنگ کیو از چین تایپه رفت که با حساب 19 بر 17 حریفش را شکست داد تا راهی نیمه نهایی گردد. او در دومین مبارزه اش دارلین پادیلا از اکوادور را 29 بر 5 شکست داد و فینالیست شد. اشکوریان در مبارزه فینال نیز با برتری 17 بر 16 مقابل بدر آچاب بلژیکی، به مدال طلای این رقابت ها دست یافت.

پیش از این نیز در مسابقات روزهای گذشته، مهلا تکواندوکار وزن 44- کیلوگرم تیم دختران ایران در نخستین مبارزه (مرحله یک هشتم نهایی) صفا آدن اسماعیل از جیبوتی را 35 بر صفر شکست داد اما، در دومین مبارزه اش در مصاف با میرئو کانگ تکواندوکار کره جنوبی 15 بر 14 نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.

همچنین حامد اصغری هوگوپوش وزن 63- کیلوگرم تیم پسران نیز در نخستین مبارزه اش(مرحله یک چهارم نهایی) با حساب 8 بر 9 نتیجه را به جواد آقایف از آذربایجان واگذار کرد و حذف شد.

تیم های ملی تکواندوی پسران و دختران ایران هر کدام با سه هوگوپوش (مجموعا 6 تکواندوکار) در المپیک جوانان 2018 آرژانتین حاضر شده اند که به این ترتیب، 2 هوگوپوش دیگر ایران باید از صبح امروز (پنج شنبه) به مصاف رقبایشان بروند.

ترکیب تیم های ملی تکواندوی دختران و پسران ایران به قرار زیر است:

تیم پسران 1) وزن 63- کیلوگرم، حامد اصغری 2) وزن 73- کیلوگرم، علی اشکوریان 3) وزن 73+ کیلوگرم، محمدعلی خسروی تیم دختران 1) وزن 44- کیلوگرم، مهلا مومن زاده 2) وزن 63- کیلوگرم، یلدا ولی نژاد 3) وزن 63+ کیلوگرم، کیمیا همتی

راهنمایی تیم پسران ایران را محمدرضا زوار و راهنمایی تیم دختران ایران را فاطمه صفرپور به عنوان سرمربی بر عهده دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "درخشش هوگوپوشان در روز چهارم المپیک جوانان، ولی نژاد و اشکوریان طلایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش هوگوپوشان در روز چهارم المپیک جوانان، ولی نژاد و اشکوریان طلایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید