دانش آموختگان دانشگاه تهران هم به جمع جان باختگان پرواز کی یف اضافه شدند

به گزارش وبلاگ میهن، معاون آموزشی دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه این دانشگاه نیز تعدادی از فارغ التحصیل نخبه خود را در این سانحه از دست داد، گفت: این ها مجاهدین راه علم بودند که از دست دادن آن ها برای جامعه علمی کشور تأسف بار است.

دانش آموختگان دانشگاه تهران هم به جمع جان باختگان پرواز کی یف اضافه شدند

دکتر حسین حسینی در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب با تأکید بر اینکه دقیقا هنوز معین نیست دانشگاه تهران چه تعداد از فارغ التحصیلان یا دانشجویان خود را در سانحه هوایی روز گذشته تهران-کی یف از دست داد، گفت: براساس آمار اولیه که به دست آوریم در این سانحه دو نفر از دانشجویان دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، یک نفر از دانشکده دامپزشکی و دو نفر نیز از دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه تهران جان خود را از دست دادند.

وی در ادامه توضیح داد: سانحه هوایی روز گذشته که موجب از دست دادن جمعی از دانشجویان، نخبگان و دانش آموختگان برتر کشور بودند یک حادثه تلخ برای جامعه و به خوص جامعه علمی به شمار می رود. ضمن اینکه این افراد سرمایه های بزرگی برای کشور بودند که برای ادامه تحصیل و کسب دانش به کشورهای دیگر و دانشگاه های برتر مهاجرت کردند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران اعلام نمود: براساس آماری که اعلام شد نخبگان از دست رفته سانحه هوایی روز گذشته ذخایر ارزشمند کشور از دانشگاه شریف، علم و صنعت و امیرکبیر بودند و در حال برآورد آمار از دست دادگان دانشگاه تهران هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دانش آموختگان دانشگاه تهران هم به جمع جان باختگان پرواز کی یف اضافه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموختگان دانشگاه تهران هم به جمع جان باختگان پرواز کی یف اضافه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید