خبرنگاران رسانه ها می توانند باورپذیری خطرات کرونا را افزایش دهند

به گزارش وبلاگ میهن، تبریز - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به وظیفه خطیر رسانه ها در مقابله با شیوع کرونا گفت: رسانه ها می توانند اخبار مرتبط به کرونا را به گوش کسانی که هنوز خطرات آن را باور نکرده اند، برسانند.

خبرنگاران رسانه ها می توانند باورپذیری خطرات کرونا را افزایش دهند

محمد محمدپور، روز دوشنبه در نشست خبری ستاد استانی مبارزه با کرونا که با همکاری شورای اطلاع رسانی استان برگزار گردید، اضافه نمود: رسانه ها در انتشار مطالب در شرایط بحرانی مانند شیوع ویروس کرونا، دقت نمایند تا مطالبشان مورد سوء استفاده دشمنان قسم خورده مردم قرار نگیرد.

وی اظهار کرد: طبق قانون مطبوعات، رسانه ها در شرایط عادی در بیان مطالبی در هر زمینه با رعایت مصالح و مصالح عمومی و موازین اسلامی آزاد بوده و هیچ مقام مسئولی حق دخالت مبنی بر انتشار یا عدم انتشار مطلب را ندارد.

وی، اضافه نمود: در شرایط بحرانی ضروری است همه با همدلی، همراهی و هم نوایی، اخبار را با مراقبت لازم و رعایت شرایط ویژه، منتشر نمایند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به نقش و سهم رسانه ها در پیشگیری و کنترل و مدیریت اوضاع جامعه با شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: اهالی رسانه همگام با جهادگران حوزه سلامت در صحنه کوشش و فعالیت هستند.

وی، بخش زیادی از موفقیت در همراه کردن آحاد مردم و آشنایی آنان با ضوابط و شرایط مراقبت های فردی و بهداشتی را مرهون کوشش های جهادگران رسانه ای کشور دانست.

وی با قدردانی از کوشش های اهالی رسانه، گفت: اهالی رسانه با عنایت به رسالت و وظایف رسانه توانسته اند یاری حال دولت در جریان مبارزه با کرونا باشند.

محمدپور در ادامه با اشاره به برگزاری نشست های خبری به منظور پاسخگویی به سوالات اهالی رسانه در مورد ویروس کرونا، اظهار کرد: این جلسات توسط شورای اطلاع رسانی استان به ریاست معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و دبیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان، برگزار می گردد.

وی، اضافه نمود: مدیران دستگاه های استانی نیز در این شورا عضو بوده و در هر نشست تعدادی از مدیران با حضور در جلسه به سوالات وبلاگ میهن پاسخ می دهند، در این جلسات آخرین اخبار مربوط به ستاد استانی کرونا نیز مطرح می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رسانه ها می توانند باورپذیری خطرات کرونا را افزایش دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رسانه ها می توانند باورپذیری خطرات کرونا را افزایش دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید