حمله پهپاد اماراتی به شهر سرت لیبی

به گزارش وبلاگ میهن، به گفته نیروهای دولت وفاق ملی لیبی، پهپاد اماراتی حامی نیروهای شرق لیبی تحت امر ژنرال خلیفه حفتر، ورودی شرقی شهر سرت را بمباران کرد.

حمله پهپاد اماراتی به شهر سرت لیبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مرکز اطلاع رسانی عملیات برکان الغضب وابسته به دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج در غرب لیبی امروز شنبه گفت که پهپاد اماراتی حامی نیروهای تحت امر خلیفه حفتر امروز شنبه گذرگاه 17 در ورودی شرقی شهر سرت (شمال غربی لیبی) را بمباران کرد.

طه حدید سخنگوی یگان پشتیبانی و تأمین امنیت شهر سرت در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی گفت که این پهپاد اماراتی در دو نوبت شهر سرت را بمباران کرد؛ در نوبت اول گذرگاه 17 را هدف قرار داد که طی آن یکی از نیروهای یگان پشتیبانی و تأمین امنیت سرت زخمی شد و در نوبت دوم نیز مزرعه یک شهروند بمباران شد.

وی اضافه کرد که این حملات هوایی هرگز در عملکرد نیروهای مذکور و گشت زنی آن ها برای برقراری امنیت در شهر تأثیری نخواهد داشت.

او گفت که حمله به گذرگاه مذکور در ورودی شرقی باعث ایجاد اخلال موقت در ترددها شد.

طی دو ماه گذشته نیز یگان پشتیبانی و تأمین امنیت سرت از کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای خود در جریان حمله پهپاد اماراتی به جنوب سرت خبر دادند.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس(غرب کشور) که در سطح دنیا به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به نخست وزیری عبدالله الثنی و عقیله صالح رئیس مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن ها برخوردار است.

لیبی از نُه ماه پیش به صحنه درگیری بین نیروهای شرق به فرماندهی خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی به ریاست السراج در طرابلس تبدیل شده است، حفتر از حمایت های اقتصادی و تسلیحاتی امارات و مصر برخوردار است و نیروهای السراج نیز از حمایت های قطر و ترکیه برخودارند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمله پهپاد اماراتی به شهر سرت لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله پهپاد اماراتی به شهر سرت لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید