حضور انیمیشن سینمایی آخرین داستان در رقابت اسکار 2020

به گزارش وبلاگ میهن، بنا بر اعلام رسمی آموزشگاه علوم و هنرهای سینمایی اسکار، انیمیشن سینمایی آخرین داستان به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین انیمیشن اسکار 2020 شناخته شده است.

حضور انیمیشن سینمایی آخرین داستان در رقابت اسکار 2020

شرکت 7 sky Entertainment در کنار استودیو هورخش پخش جهانی انیمیشن آخرین داستان را بر عهده دارند.

در خلاصه داستان این انیمیشن که برداشتی آزاد از داستان ضحاک شاهنامه فردوسی است، آمده جمشید رفته است و ضحاک در پی طمع و جاه طلبی برای محاصره جمکرد، به نیابت از پدر بر تخت جمشید تکیه می زند، اما افسوس که اهریمن بر وجود ضحاک سیطره یافته و تاریکی او تمام شهر را فرا می گیرد. در این میان آفریدون که کودکی است کشاورز زاده، متولد می گردد و برای دادخواهی خون پدر و مادرش پیرو کاوه آهنگر قیام می نماید...

اکبر زنجانپور، حامد بهداد، لیلا حاتمی، پرویز پرستویی، اشکان خطیبی، باران کوثری، حسن پورشیرازی، شقایق فراهانی، ملیکا شریفی نیا، بانیپال شومون، روزبه فرخ نعمتی، بیتا فرهی، مجید مظفری، زهیر کمک از مجموع بازیگرانی اند که در این انیمیشن صداپیشگی نموده اند.

انیمیشن آخرین داستان تا به امروز پیروز به دریافت 11 جایزه بین المللی داخلی و خارجی شامل، اولین سیمرغ بهترین انیمیشن سینمایی ایران از سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر، پروانه زرین بهترین کارگردان بلند پویانمایی بخش بین الملل، پروانه زرین بهترین فیلمنامه بلند بخش بین الملل و جایزه ویژه هیئت داوران بخش ملی از سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها و نوجوانان اصفهان، تندیس طلایی بهترین اثر بلند در بخش بین الملل و تندیس طلایی بهترین اثر بلند در مسابقه ایران از یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران، جایزه کوکومیکس موسیقی که به کارگردان به خاطر استفاده درست از موسیقی تعلق می گیرد از بیستمین جشنواره بین المللی انیمیشن بوچئون کره، جایزه بهترین فیلم بلند از سومین جشنواره بین المللی انیمیشن آجایو پرو، جایزه بهترین انیمیشن سینمایی از سومین جشنواره بین المللی فیلم های آمریکای جنوبی از کشور شیلی، برنده جایزه بهترین انیمیشن سینمایی از چهاردهمین جشنواره بین المللی جیراف کانادا و برنده جایزه بهترین انیمیشن سینمایی از جشنواره بین المللی فیلم های بچه ها سن دیگو 2019 شده است.

اکران این انیمیشن در 32 کشور همچون آمریکا، روسیه، اسپانیا، سوئد، یونان و نروژ به زودی شروع می گردد و همزمان با اکران خارجی، در ایران هم اکران خواهد شد.

منبع: انتخاب

به "حضور انیمیشن سینمایی آخرین داستان در رقابت اسکار 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور انیمیشن سینمایی آخرین داستان در رقابت اسکار 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید