جوکوویچ فاتح تنیس اُپن آمریکا شد

به گزارش وبلاگ میهن، تنیسور صربستانی توانست با شکست مرد شماره سه دنیا از آرژانتین، قهرمان تنیس اُپن آمریکا گردد.

جوکوویچ فاتح تنیس اُپن آمریکا شد

به گزارش خبرنگاران، دیدار نهایی تنیس اُپن آمریکا در بخش مردان بامداد دوشنبه(19 شهریور) بین خوان مارتین دل پوترو و نواک جوکوویچ برگزار گردید که تنیسور صربستانی با پیروزی 3 بر صفر (6-3، 7-6 و 6-3) توانست فاتح آخرین گرند اسلم سال گردد.

در ست نخست، زمانی که دو تنیسور زمان سرو را در اختیار داشتند برنده گیم می شدند تا این که جوکوویچ در گیم هشتم توانست مرد شماره 3 دنیا را شکست دهد و بازی را 5 بر 3 کند. او در ادامه گیم بعدی را نیز با پیروزی به خاتمه رساند تا برنده ست نخست گردد.

ست دوم با برتری جوکوویچ شروع شد. مرد شماره 6 دنیا بازی را 3 بر یک به نفع خود کرد. اما در ادامه دل پوترو با حمایت طرفداران به بازی بازگشت. تنیسور آرژانتینی برنده گیم پنجم شد. تشویق خاص چند طرفدار آرژانتینی باعث عصبانیت جوکوویچ شد و این موضوع روی بازی این تنیسور تاثیر گذاشت. دیگر تماشاگران نیز به این نحو دل پوترو را تشویق می کردند. مرد شماره سه دنیا توانست در این شرایط بازی را 4 بر 3 به نفع خود کند.

گیم هشتم جذاب ترین بخش ست دوم بود و بیش از 20 دقیقه طول کشید که در نهایت جوکوویچ توانست این گیم را به نام خود ثبت کند و بازی 4 بر 4 مساوی شد. در ادامه هر یک از تنیسورها دو گیم پیروز شدند تا برنده در گیم خاتمهی معین گردد. مرد شماره 6 دنیا امتیاز نخست را به دست آورد اما در ادامه سه امتیاز از دست داد. با این حال او امتیازهای از دست رفته را جبران و بازی را 4 بر 3 به نفع خود کرد. برتری تنیسور صربستانی ادامه داشت تا این که گیم آخر را با پیروزی 7 بر 4 به خاتمه رساند و در مجموع ست ها 2 بر صفر از حریف آرژانتینی اش پیش افتاد.

در ست سوم نیز شرایط مانند ست دوم پیش رفت. جوکوویچ 3 بر یک پیش افتاد اما دل پوترو توانست بازی را به تساوی بکشاند. با این حال هفتمین گیم به نام تنیسور صربستانی به ثبت رسید. او در ادامه توانست در دو گیم بعدی پیروز گردد و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

جوکوویچ در حالی چهاردهمین قهرمانی اش در گرند اسلم را جشن می گرفت که دل پوترو با چشمان گریان نظاره گر این لحظات بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جوکوویچ فاتح تنیس اُپن آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوکوویچ فاتح تنیس اُپن آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید