جذب 25 هزار دانشجوی تربیت معلم از مهر امسال در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش وبلاگ میهن، حسین خنیفر شامگاه یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: هر ساله دانشگاه های فرهنگیان در سراسر کشور ظرفیت جذب 25 هزار دانشجو را داشته است اما اینکه چرا در سال های گذشته این اقدام صورت نمی گرفته به مدیران قبلی بر می گردد.

جذب 25 هزار دانشجوی تربیت معلم از مهر امسال در دانشگاه فرهنگیان

وی بیان داشت: از امسال توانستیم به اندازه ظرفیت آموزش و خالی که در دانشگاه های فرهنگیان وجود دارد، دانشجو جذب کنیم و اگر به مدت 5 سال، هر سال 25 هزار دانشجو در این دانشگاه تعلیم معلمی ببینند به طور قطع دیگر کمبود معلم نخواهیم داشت.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با اعلام اینکه معلمی که از طریق دانشگاه فرهنگیان آموزش ببیند ضمن اینکه 4 سال سابقه آموزش دارد و استخدام وی حتمی خواهد بود، اضافه کرد: در مدت 4 سال حقوق هم دریافت می کند و نسبت به معلمی که از طریق دانشگاه های دولتی رشته تربیت معلمی را انتخاب می کند دارای مزیت های بیشتری است.

وی با اعلام اینکه تمام معلمان فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور استخدام شدند و معلم بیکار نداریم، گفت: طی هفت ماه 43 هزار فرصت شغلی ایجاد کردیم.

خنیفر گفت: یک چهارم از کل فضای فرسوده این دانشگاه در سراسر کشور تا آغاز سال تحصیلی جدید (98-97) بازسازی و بهسازی می شود.

وی با بیان اینکه 25 درصد از فضای فرسوده دانشگاه فرهنگیان بازسازی می شود، افزود: بیش از 60 درصد از یک میلیون متر مربع کل فضای این دانشگاه فرسوده شده و نیاز به بهسازی و نوسازی دارد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: برخی از ساختمان های دانشگاه فرهنگیان بیش از نیم قرن قدمت دارد و برای مثال ساختمان شرافت این دانشگاه در تهران، 92 سال پیش احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه مهر امسال 9 هزار و 350 نیروی فارغ التحصیل این دانشگاه به عنوان آموزگار وارد چرخه آموزش می شوند، گفت: برای سال تحصیلی جدید با کسری 120 هزار نفر معلم روبه رو هستیم که با راهکارهای تعدیلی و جایگزینی قصد داریم این نقیصه را برطرف کنیم.

خنیفر همچنین از موافقت استانداری اصفهان برای واگذاری زمین به منظور احداث فضای دانشگاهی جدید در این استان خبر داد و افزود: این زمین که جزو اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری است، 60 تا 100 هکتار مساحت دارد و قرار است در آن دانشگاه جامع تربیت معلم ایران ساخته شود.

مواردی از مشکلات اخلاقی معلمین از سوی نیروهای حق التدریس بود

رئیس دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه دانش آموختگان این دانشگاه برای تربیت و آموزش دانش آموزان از لحاظ اخلاقی و روانی چگونه مورد ارزیابی قرار می گیرند، تصریح کرد: آزمون هایی نظیر سنجش سلامت روانی و خود افشاگری از کسانی که قصد دارند در مدارس فعالیت کنند، گرفته می شود.

وی اضافه کرد: 99 درصد از مشکلات اخلاقی که در مدارس رخ می دهد و البته بسیار اندک است، از سوی معلمان حق التدریس است و ارتباطی به معلمان دانشگاه فرهنگیان ندارد.

خنیفر همچنین استفاده از معلمان زن به جای مردان را برای آموزش ابتدایی مفید و اثر بخش تر دانست.

وی بودجه سالانه این دانشگاه را افزون بر 380 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ یک چهارم از نیاز واقعی این مجموعه را برآورده می کند.

منبع: mehrnews.com

به "جذب 25 هزار دانشجوی تربیت معلم از مهر امسال در دانشگاه فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب 25 هزار دانشجوی تربیت معلم از مهر امسال در دانشگاه فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید