توپچی: باید به کشتی تهران توجه ویژه داشت، این رشته ورزشی با جوانمردی و پهلوانی عجین است

به گزارش وبلاگ میهن، دبیر سابق فدراسیون کشتی گفت: هر زمانی کشتی تهران حرکت رو به جلو داشته تیم های ملی نتایج مطلوب تری را در رقابت های مختلف کسب نموده اند.

توپچی: باید به کشتی تهران توجه ویژه داشت، این رشته ورزشی با جوانمردی و پهلوانی عجین است

محمد رضا توپچی دبیر سابق فدراسیون کشتی در مصاحبه با ، گفت: متأسفانه کشتی تهران از زمان اوجش فاصله گرفته و حضور کشتی گیران تهرانی در تیم های ملی کمرنگ شده که اعتقاد دارم به دلیل ضعف مدیریتی و برنامه ریزی نامناسب شرایط به این سمت پیش رفته است.

دارنده چندین مدال رنگارنگ آسیا توضیح داد: وقتی کمیته استعدادیابی کارش را به خوبی انجام نمی دهد؛ تعاملی موثر با آموزش و پروش صورت نمی گیرد؛ مربیان سازنده به صورت جزیره ای عمل می نمایند؛ هیئت استان یاری های مالی، فنی، پشتیبانی و تجهیزاتی به هیئت های شهرستان ها نمی کند و در واقع هدف مشترک و برنامه منظمی میان آن ها وجود ندارد چطور می توان موفق بود. متأسفانه در چند سال گذشته انسجام و همصدایی در کشتی تهران آنطور که باید وجود نداشته و همین موضوعات هم باعث شده کشتی در این استان از موفقیت های چشمگیر فاصله بگیرد.

وی درباره انتخابات هیئت کشتی استان تهران و دلیل انصرافش نیز گفت: نمی خواهم بگویم انتخابات تهران از قبل مهندسی شده بود، اما حس خوبی به برگزاری این مجمع نداشتم و به همین دلیل نیز پس از صحبت برای حاضرین انصراف خود را اعلام کردم.

دارنده 2 بازوند پهلوانی کشور گفت:عبداله عزیزی رئیس جدید هیئت کشتی تهران فرد بسیار زحمت کشی است، اما باید از 4 سال فعالیت گذشته خود درس بگیرد و با همدل کردن اهالی کشتی پایتخت شرایط را برای تکرار موفقیت های سال های نه چندان دور کشتی تهران فراهم کند. وی باید اهمیت ویژه ای برای تمامی مربیان سازنده استان قائل گردد چرا که اگر مربی نباشد قهرمانی هم وجود نخواهد داشت.

توپچی در سرانجام با اشاره به موضع گیری های برخی از خانواده کشتی علیه رسول خادم عنوان نمود: کشتی عجین است با جوانمری و پهلوانی و توجه به دو خواسته مردم یعنی قهرمان سازی و پهلوان پروری در نتیجه باید با نگاه تربیتی و اخلاقی همواره نقد های منصفانه و فنی داشته باشیم نه اینکه با تخریب قهرمانانی، چون رسول خادم که سال ها در کسوت های مختلف برای ایران عزیز افتخار آفرینی کردند بخواهیم ورزش اول کشور را دچار چالش کنیم.

عزیزی بار دیگر رئیس هیئت کشتی تهران شد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توپچی: باید به کشتی تهران توجه ویژه داشت، این رشته ورزشی با جوانمردی و پهلوانی عجین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توپچی: باید به کشتی تهران توجه ویژه داشت، این رشته ورزشی با جوانمردی و پهلوانی عجین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید