تشخیص پیشرفت درمان بیمار با عصای هوشمند

به گزارش وبلاگ میهن، تصادفات رانندگی، زمین خوردن، سکته و... باعث می گردد تا زمان بهبودی کامل، مجبور به استفاده از عصا باشیم؛عصاهایی که گاه لحظه شماری می کنیم تا از دست شان خلاص شویم و دوباره بدون اتکا به آنها بتوانیم راه برویم. اما شاید عصایی که فعالان عرصه فناوری طراحی نموده اند بتواند این حس ناخوشایند را از بیماران دور کند و آنها با آغوش باز پذیرای این عصای هوشمند باشند.

تشخیص پیشرفت درمان بیمار با عصای هوشمند

در بخش های مختلف این عصا سنسورهای حساس به فشار قرار گرفته تا بتوانند میزان وزن بیمار و فشاری را که به بخش های مختلف عصا وارد می گردد اندازه گیری نمایند. این عصا توسط محققان در دانشگاه مالاگا اسپانیا طراحی شده است و با هر قدمی که بیمار برمی دارد اطلاعات مربوط به میزان فشاری که بیمار به عصا وارد می نماید و همچنین مدت زمان راه رفتن وی ثبت می گردد.

این اطلاعات ازطریق بلوتوث به تلفن هوشمند بیمار ارسال می گردد و پس از ذخیره شدن، به رایانه پزشک و فیزیوتراپیست وی فرستاده می گردد تا آنها بتوانند با تجزیه و تحلیل این ارقام با استفاده از الگوریتم هایی تعیین، دریابند که میزان وابستگی بیمار به عصا تا چه حد است و همچنین پیش بینی نمایند که چه زمانی بیمار می تواند بدون احتیاج به استفاده از عصا براحتی راه برود.

ظاهر این عصا کاملاً معمولی و مشابه نمونه های موجود در بازار است و باتری موجود در آن به صورت وایرلس شارژ می گردد. همچنین با توجه به اینکه انتظار می رود این عصا با بهایی کمتر از 112 دلار راهی بازار گردد قیمت بالایی ندارد و بسیاری از بیماران می توانند از آن استفاده نمایند. بعضی نیز معتقدند که اگر این عصا به هوش مصنوعی مجهز گردد می تواند یک نمونه منحصربفرد باشد.

منبع: ایران آنلاین

به "تشخیص پیشرفت درمان بیمار با عصای هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص پیشرفت درمان بیمار با عصای هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید