ترامپ: توافق تجاری با کره جنوبی احتمالا در سازمان ملل امضا گردد

رئیس جمهوری آمریکا با بیان این که یک توافق تجاری با کره جنوبی بار دیگر به مذاکره گذاشته گردیده است، گفت، احتمالا این توافق در حاشیه هفتاد و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک به امضا می رسد.

ترامپ: توافق تجاری با کره جنوبی احتمالا در سازمان ملل امضا گردد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا و کره جنوبی ماه مارس با اصلاح این توافق که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بابت افزایش کسری تجاری کشورش با کره جنوبی از آن انتقاد نموده بود، موافقت کردند. ترامپ در کنفرانسی خبری گفت: این توافق تجاری با کره جنوبی مجددا به بحث و مذاکره کامل گذاشته شد و آماده امضاست. شاید در سازمان ملل یا اندکی بعد از آن توافق را امضا کنیم. توافق پیشین برای ایالات متحده افتضاح بود اما این توافق جدید منصفانه است.

یک مقام وزارت تجارت کره جنوبی تایید کرد، سئول آماده امضای احتمالی این توافق میان مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی و ترامپ در دیدار آتی در سازمان ملل است. این مقام همچنین ابراز امیدواری کرد، توافق مذکور از اول ژانویه 2019 اجرایی گردد اما این زمانبندی به تایید پارلمانی بستگی دارد.

علاوه بر این، دولت ترامپ اعمال تعرفه 25 درصدی بر خودروها و قطعات وارداتی از کره جنوبی و سایر کشورها را در دست آنالیز دارد. کره جنوبی با تأکید بر این که باید از این تعرفه ها معاف گردد، می گوید که در بخش خودروسازی در توافق تجاری جدید سازشگری نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ: توافق تجاری با کره جنوبی احتمالا در سازمان ملل امضا گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: توافق تجاری با کره جنوبی احتمالا در سازمان ملل امضا گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید