ترامپ باردیگر نسبت به همکاری کشورها با هوآوی هشدار داد

به گزارش وبلاگ میهن، ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر اظهار داشت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از او خواسته است تا به کشورهای اروپایی درباره اشتراک گذاری اطلاعات با شرکت های فناوری اطلاعات غیرقابل اعتماد هشدار دهد.

ترامپ باردیگر نسبت به همکاری کشورها با هوآوی هشدار داد

در این پیغام سفیر آمریکا اشاره ای به شرکت های غیرقابل اعتماد نکرد، اما او بلافاصله پس از این پیغام، پیغام دیگری درباره هشدار سازمان امنیت می آمریکا درباره همکاری با شرکت چینی هوآوی را منتشر کرد.

ریچارد گرنل، سفیر در توئیت خود نوشته است که دونالد ترامپ از هواپیمای ریاست جمهوری، با او تماس گرفته و از او خواسته است تا این پیغام را اعلام کند که هر کشوری که استفاده و همکاری با شرکت های مخابراتی غیرقابل اعتماد را برگزیند، در واقع توانایی ما را برای به اشتراک گذاری امنیت و اطلاعات را در بالاترین سطوح به خطر انداخته است.

آمریکا پیشتر هشدارهایی در خصوص فعالیت های هواوی و ارتباط آن با دولت چین داده بود و از متحدان خود نیز خواسته بود تا از همکاری های مهم، از جمله در خصوص نسل جدید اینترنت، با این شرکت پرهیز نمایند.

این در حالی است که شرکت هواوی ارتباط با دولت چین را رد نموده است.

هشدارها و مخالفت ها دولت آمریکا در ارتباط با همکاری امنیتی با شرکت چینی هوآوی در حالی است که انگلیس ماه گذشته اعلام نموده بود که احتمالاً از خدمات شرکت هواوی برای توسعه شبکه تلفن همراه و اینترنت استفاده خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ترامپ باردیگر نسبت به همکاری کشورها با هوآوی هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ باردیگر نسبت به همکاری کشورها با هوآوی هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید