تاکید معاون اردوغان بر ادامه حفاری های ترکیه در قبرس

به گزارش وبلاگ میهن، فواد اکتای معاون رئیس جمهور ترکیه امروز یکشنبه ضمن رد فشارهای غربی ها درباره حفاری های این کشور در سواحل قبرس گفت، آنکارا به این فعالیت ها ادامه خواهد داد.

تاکید معاون اردوغان بر ادامه حفاری های ترکیه در قبرس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ میهن، علیرغم تداوم فشارهای اروپا و آمریکا به ترکیه درباره اعزام کشتی های حفاری به سواحل قبرس برای استخراج نفت و گاز، معاون رجب طیب اردوغان خاطرنشان کرد که ترکیه در حفاظت از منافع خودش و قبرسی های تُرک تبار تردید نخواهد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، فواد اکتای معاون رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه در اظهاراتی درباره اعزام کشتی های حفاری این کشور به سواحل قبرس گفت: ترکیه قطعا به فعالیت های حفاری خود در شرق مدیترانه ادامه خواهد داد.

این مقام ارشد ترکیه ای اضافه کرد: ترکیه بدون تردید به دفاع از حقوق شهروندان خودش و قبرسی های ترکیه ای ادامه خواهد داد.

نقشه ترکیه و قبرس

این اظهارنظر تازه مقام عالی رتبه ترکیه در حالی مطرح شده که تنش ها بین آنکارا با کشورهای اروپایی به ویژه یونان بر سر حفاری ها در قبرس تشدید شده است.

اواخر خردادماه بود که الکسیس سیپراس نخست وزیر وقت یونان به ترکیه هشدار داده بود، اگر این کشور همچنان حق قبرس در استخراج گاز را به چالش بکشد با عواقب آن از سوی اروپا روبرو خواهد شد (جزئیات بیشتر).

در همین ارتباط سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم حفاری ترکیه در قبرس را غیر قانونی خوانده و به این کشور درباره احتمال تحریم های اتحادیه اروپا هشدار دادند.

آمریکا هم همنوا با اروپایی ها درباره حفاری ها در قبرس هشدار داده است. مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خارجه این کشور در یک بیانیه خاطرنشان کرد، آمریکا با نگرانی عمیقی اهداف اعلامی ترکیه در مورد شروع حفاری دریایی در قبرس را دنبال می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "تاکید معاون اردوغان بر ادامه حفاری های ترکیه در قبرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید معاون اردوغان بر ادامه حفاری های ترکیه در قبرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید