بیاتی نیا: ریشه عدم نتیجه گیری فوتبال ایران مدیریت مان است، پشتوانه نمی سازیم و آنهایی هم که داریم نابود می کنیم

به گزارش وبلاگ میهن، محسن بیاتی نیا، کارشناس فوتبال کشورمان ریشه عدم نتیجه گیری تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را در مدیریت ضعیف فوتبال کشور می داند.

بیاتی نیا: ریشه عدم نتیجه گیری فوتبال ایران مدیریت مان است، پشتوانه نمی سازیم و آنهایی هم که داریم نابود می کنیم

محسن بیاتی نیا در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ میهن در خصوص علل عدم نتیجه گیری تیم های ایرانی در دو هفته شروعین لیگ قهرمانان آسیا گفت: تفاوت ها زیاد است و دلیل اصلی را باید در کیفیت تیم ها ببینید. ممکن است تیم های فوتبال ما بتوانند یک تیم درجه دوم آسیا را شکست بدهند، اما هیچ وقت نمی توانیم مقابل تیم های درجه یک آسیا به راحتی پیروز شویم.

وی اضافه نمود: شما به پیروزیت های قطر توجه کنید و ببینید که تیم های قطری چگونه پیروز می شوند. دلیل اصلی پیروزیت آنها این است که کارشان از پایه ها شروع شد و همه چیز را ویران کردند و از نو ساختند. خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می رود دیوار کج. وقتی شما از ابتدا کاری را اشتباه انجام دهید، تا آخر اشتباه می روید.

بازیکن پیشین باشگاه استقلال اعلام نمود: ما فکر می کنیم اگر یک تیم مان سه چهار گل می زند، دیگر همه چیز تمام است و می توانیم به پیروزیت برسیم. ما برای قهرمان شدن در آسیا باید خیلی خیلی بهتر از اینها باشیم. متأسفانه ریشه عدم نتیجه گیری ما ضعف مدیریتی است و چه در باشگاه ها و چه در فدراسیون، ضعف مدیریت را شاهد هستیم، اما اصل ضعف مدیریتی در فدراسیون است. شرایط مدیریت فدراسیون ما هرطور که باشد، باشگاه ها نیز از آن پیروی می نمایند. اگر برنامه ای وجود داشته باشد، هیچ کدام از این اتفاقات رخ نمی دهند.

بیاتی نیا با طعنه به مدیران فوتبال کشور ادامه داد: به هرحال آنهایی که هستند، توان شان همین است. خدا به آنها قوت بدهد، اما توان ما همین اندازه است. شما نمی توانید از محسن بیاتی نیا انتظار داشته باشید جاستین گاتلین را در دوی صد متر بگیرد. اما اگر هم توانایی اش را نداریم، پیش خودمان باید وجدان داشته باشیم و ببینیم چقدر توانایی داریم.

وی درباره راهکارش برای بهتر شدن شرایط فوتبال و اینکه آیا حضور مربیان خوب خارجی از جمله برانکو که با پرسپولیس به فینال آسیا رفت می تواند به فوتبال ایران یاری کند، گفت: مطمئناً شما باید اول از همه بازیکنان جوان تریبت کنید که برای تیم المپیک و بزرگسالان پشتوانه داشته باشید. همچنین باید مربی تربیت گردد تا پشتوانه داشته باشیم، حالا ما نه تنها بازیکن و مربی تربیت نمی کنیم، بلکه آنهایی هم که هستند را نابود می کنیم. رفته ایم یک مربی خارجی که در تیم باشگاهی مان کار می کرد را به عنوان سرمربی تیم ملی آورده ایم، اما به بازیکنان بزرگ خودمان اعتماد نمی کنیم. چه زمانی پس باید این اعتماد به وجود بیاید؟ ما باید دست به دست هم بدهیم تا پیروز شویم، اما وقتی خودمان به خودمان اعتماد نداریم، امکان پیروزیت نیست.

کارشناس فوتبال کشورمان همچنین حضور فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی روی نیمکت تیم های استقلال و پرسپولیس را مثبت ارزیابی کرد و اضافه نمود: این اتفاق بسیار خوبی است. می گویند آنها بی تجربه هستند، اما این طور نیست. تجربه چه چیزی است و چگونه به دست می آید؟ کسانی که در جهان و در ایران کار می نمایند، همه از اول تجربه داشتند؟ تجربه از اشتباه خود و دیگران به دست می آید و در فوتبال شما زمانی به گل می رسید که حریف اشتباه کند. پس تا اشتباهی صورت نگیرد، تجربه ای هم به دست نمی آید و یحیی و فرهاد هم باید همین جایی که الان هستند تجربه کسب نمایند. بچه هایی که تازه فوتبال را کنار گذاشته اند، می توانند به فوتبال ما یاری نمایند و باید به آنها اعتماد کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بیاتی نیا: ریشه عدم نتیجه گیری فوتبال ایران مدیریت مان است، پشتوانه نمی سازیم و آنهایی هم که داریم نابود می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیاتی نیا: ریشه عدم نتیجه گیری فوتبال ایران مدیریت مان است، پشتوانه نمی سازیم و آنهایی هم که داریم نابود می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید