با این بشقاب برقی روی آب قدم بزنید

به گزارش وبلاگ میهن به نقل از نیواطلس، این دستگاه که ویبو نام دارد توسط شرکت یانمار فراوری شده و قرار است سال آینده به بازار بیاید. قیمت این محصول هنوز معین نشده است. این دستگاه شبیه به یک صفحه چرخان ضخیم است که فرد بر روی آن ایستاده و بر روی سطح آب دریا حرکت می نماید.

با این بشقاب برقی روی آب قدم بزنید

فرد برای تغییر جهت حرکت تنها کافیست سنگینی خود را بر روی سمت راست یا چپ بدن بیندازد. حسگرهای نصب شده بر روی این دستگاه این تغییر وضعیت را درک نموده و راستا حرکت را به سمت راست یا چپ تغییر می دهند. با هرگونه تغییر در این وضعیت شتاب و جهت گیری ویبو هم تغییر می نماید و با مستقیم ایستادن فرد حرکت متوقف می گردد.

برای کنترل دقیق تر سرعت یا ایست ناگهانی می توان از یک دسته کنترل از راه دور هم استفاده کرد. متوسط سرعت حرکت ویبو 5.6 کیلومتر در ساعت است. یک باتری از جنس نیکل و هیدروژن انرژی مورد احتیاج ویبو را تأمین می نماید. با یک بار شارژ می توان از این وسیله برای 60 دقیقه حرکت بر روی آب دریا استفاده کرد.

استفاده از ویبو تنها در صورت آرام بودن دریا و غیر مواج بودن آن ممکن است. محصول یادشده در دو مدل با قطرهای 140 و 150 سانتیمتر عرضه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "با این بشقاب برقی روی آب قدم بزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این بشقاب برقی روی آب قدم بزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید