این فناوری ایرانی فیلم مورد علاقه کاربران را پیشنهاد می دهد

به گزارش وبلاگ میهن، محققان دانشگاه شریف در استارتاپی پیروز به راه اندازی سایت سلام سینما شدند که با بهره گیری از فناوری هایی همچون هوش مصنوعی پس از مدتی به کاربران فیلم مورد علاقه آنها را پیشنهاد می دهد.

این فناوری ایرانی فیلم مورد علاقه کاربران را پیشنهاد می دهد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ میهن به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گروهی از جوانان که قصد دارند با راه اندازی این استارتاپ نقشی در اعتلا و غنی شدن فرهنگ جامعه در زمینه فیلم و سینما داشته باشند، این استارتاپ کمکی است تا آثار فاخر سینما به خوبی دیده شوند. هر آنچه مخاطب سینما احتیاج دارد همچون معرفی فیلم، نقد، دانلود و اخبار دنیای سینما در سلام سینما موجود است و نخستین سایت سینمایی است که با استفاده از هوش مصنوعی به کاربر مطابق سلیقه اش پیشنهاد می دهد.

هادی استوار لنگرودی مدیر این استارتاپ درباره فعالیت هایشان شرح داد: 5 سال پیش این ایده راه اندازی سایت و اپلیکیشن در حوزه فیلم و سینما شکل گرفت تا به عنوان مرجع آنلاین این حوزه مطرح گردد. در نهایت طی این جهت منجر به ایجاد این استارتاپ و توسعه فعالیت هایمان شد. پس هدف تیم خلاق و پویای محتوای ما تحقق جامعیت و مرجع بودن سلام سینما است.

وی ادامه داد: کاربران علاقمند به سریال و فیلم ها با مراجعه به سلام سینما اطلاعات مورد نظر خود را پیدا می نمایند. همچنین کاربران پس از تماشای فیلم یا سریال به آن امتیاز می دهند و نظرات خود را به اشتراک می گذارند. البته وجود نقدهای منتقدین نیز یکی دیگر از ویژگی های سلام سینما است.

به گفته این فعال استارتاپی، البته این سیستم مجهز به هوش مصنوعی است و پس از چند بار استفاده بر اساس رفتار کاری کاربر سیستم فیلم مورد علاقه را به آن پیشنهاد می دهد.

استوار لنگرودی همچنین بیان کرد: بیش از یک سال است که فروش فیلم نیز به مجموعه فعالیت هایمان اضافه شده است. بدین معنا که فروش فیلم محدود به سلام سینما نیست بلکه سایران نیز با استفاده از خدمات ما تبدیل به پلتفرمی برای فروش می شوند.

مجتمع خدمات فناوری شریف با هدف حمایت، گردهم آوری و هم افزایی میان واحدهای خدمات فناوری دی ماه سال 92 با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد. البته با توجه به تاثیر آن در ترویج فرهنگ کسب و کار های دانش بنیان با حمایت اجرا شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فاز دوم آن نیز در دی ماه سال 1394 به بهره برداری رسید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "این فناوری ایرانی فیلم مورد علاقه کاربران را پیشنهاد می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این فناوری ایرانی فیلم مورد علاقه کاربران را پیشنهاد می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید