اولین دستور طالبان پس از توافق

به گزارش وبلاگ میهن، ایرنا نوشت: طالبان روز شنبه به دنبال توافق با آمریکا در شهر دوحه قطر، دستور توقف حملات در افغانستان را صادر کرد.

اولین دستور طالبان پس از توافق

به گزارش خبرگزاری فرانسه، طالبان اعلام نمود که آن ها قبل از امضای توافق نامه تاریخی عقب نشینی سربازان آمریکایی، دستور توقف کامل یک روزه حملات در افغانستان را صادر نموده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان به خبرگزاری فرانسه گفت: از آنجا که امروز (شنبه) این قرارداد به امضا رسیده و مردم ما راضی هستند و از آن تجلیل می نمایند، ما تمام عملیات نظامی خود را در سراسر کشور متوقف نموده ایم.

سخنگوی طالبان درباره اینکه آیا حملات این گروه از روز یکشنبه از سر گرفته می گردد گفت: اقدامات بعدی طالبان مطابق توافق نامه دوحه خواهد بود.

توقف حملات روز شنبه توسط طالبان دومین اقدام توقف حمله این گروه در طول تمام مدت جنگ افغانستان به حساب می آید، پیش از این اولین دستور توقف در آتش بس سال 2018 به مدت سه روز صورت گرفته بود.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان اعلام نمود که از تمام جزئیات توافق نامه صلح آمریکا و طالبان آگاهی دارد و با بخشی از این توافق از نگاه فنی موافق نیست.

محب در گفت وگو با وبلاگ میهن در کابل گفت که دولت افغانستان با بعضی نکته ها که در توافق نامه است موافق نبوده و یکی از نقاط مورد اختلاف را ذکر امارت اسلامی به جای تحریک طالبان در توافق نامه، مطرح کرد.

محب گفت که باید از گروه طالبان به نام تحریک طالبان یاد می شد.

توافق نامه آمریکا و طالبان پس از 11 دور مذاکرات رسمی امروز شنبه 10 اسفند ماه توسط زلمی خلیل زاد و عبدالغنی برادر بصورت رسمی امضا شد.

توافق نامه آمریکا و طالبان با حضور نمایندگان و وزیران خارجه 30 کشور منطقه و دنیا و همچنین نماینده های ویژه بعضی از کشورها برای افغانستان بصورت رسمی امضا شد.

ملا عبدالغنی برادر رئیس هیأت طالبان در قطر نیز در مراسم امضای توافق نامه گفت: مذاکرات توافق امارت اسلامی و آمریکا دستاوردی بزرگ برای ملت مجاهد افغانستان بود و آن را تبریک می گویم.

ملاغنی برادر همچنین از ایران، چین روسیه، ازبکستان، اندونزی و نروژ هم برای همکاری در فرایند صلح قدردانی کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "اولین دستور طالبان پس از توافق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین دستور طالبان پس از توافق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید