انجام شیوه مدرن بازکردن رگ های قلب در مراکز درمانی ایران

به گزارش وبلاگ میهن، به گزارش خبرنگاران، دکتر مسعود قاسمی، در حاشیه افتتاحیه کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ایران، در مرکز همایش های برج میلاد، گفت: یکی از روش های مدرن در حوزه قلب و عروق که با موفقیت در کشورمان انجام می گردد، باز کردن رگ های قلب به وسیله بالون یا فنر است.

انجام شیوه مدرن بازکردن رگ های قلب در مراکز درمانی ایران

وی ادامه داد: انجام این روش مدرن برای افرادی که دچار سکته حاد قلبی گردیده اند، از اهمیت ویژه ای در نجات جان این بیماران برخوردار است.

رئیس کنگره با اشاره به انجام این روش مدرن درمانی در یک دوره پنج ساله در کشور، گفت: نتایج این روش که در بسیاری از مراکز قلب و عروق تهران و شهرهای بزرگ کشور انجام می گردد، نشان دهنده موفقیت آمیز بودن آن است.

قاسمی ادامه داد: در این روش، فردی که در ساعات اولیه سکته حاد قلبی به مرکز درمانی آورده می گردد، در اتاق عمل رگ های بسته او مورد آنالیز قرار گرفته و با استفاده از بالون یا همان فنر، باز می گردد.

وی از طرح 247 به عنوان روش جامع کشوری در حوزه قلب و عروق نام برد و اضافه نمود: خوشبختانه این روش در مراکز درمانی دولتی و خصوصی کشور، با موفقیت در حال اجراست.

رئیس انجمن علمی آترواسکلروز ایران، در ادامه به برنامه های کنگره بیستم تازه های قلب و عروق اشاره نمود و گفت: در این کنگره در زمینه بیماری های پیچیده قلب و عروق که مورد مطالعه قرار گرفته است، بحث و مصاحبه می گردد.

قاسمی، از تعویض یا تعبیه دریچه آئورت بدون عمل باز قلب برای آن دسته از بیماران که قادر به جراحی باز نیستند، به عنوان یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در کنگره نام برد و اضافه نمود: تعبیه دریچه آئورت برای این دسته از بیماران از طریق کشاله ران انجام می گردد.

وی، ارائه دستاوردهای 9 سال اخیر کشور در حوزه قلب و عروق را مورد اشاره قرار داد و گفت: در این کنگره، موضوعات مختلف در حوزه درمان بیماری های قلبی را مورد آنالیز قرار خواهیم داد.

بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ایران، از 20 تا 23 شهریور 97 در مرکز همایش های برج میلاد تهران در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انجام شیوه مدرن بازکردن رگ های قلب در مراکز درمانی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام شیوه مدرن بازکردن رگ های قلب در مراکز درمانی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید