انتشار گزیده شعر ایران در مصر

به گزارش وبلاگ میهن، ترجمه گزیده ای از شعر معاصر ایران به قلم موسی بیدج با عنوان نردبان، صبح را پایین می آورد در مصر منتشر شد.

انتشار گزیده شعر ایران در مصر

به گزارش خبرنگاران بر اساس خبر رسیده، این کتاب که گزیده شعر ایران از نیما یوشیج تا شعر امروز است در انتشارات اروقه در قاهره منتشر شده و در نمایشگاه کتاب قاهره که 20 ژانویه برگزار می گردد، رونمایی خواهد شد.

بیدج در این مجموعه با معرفی کوتاه از 70 شاعر و کتاب های آن ها، یک نمونه پیروز از شعر این شاعران را آورده نموده است. از جمله این 70 شاعر می توان به نیما یوشیج، مهدی اخوان ثالث، سهراب سپهری، فروغ فرخزاد، منوچهر آتشی، احمدرضا احمدی، طاهره صفارزاده، قیصر امین پور و سیدحسن حسینی اشاره نمود.

بیدج پیش تر شاعران کلاسیک ایران همچون حافظ، سعدی، فردوسی، مولانا، خیام و جامی را در قالب کتاب های متعددی به دنیا عرب معرفی نموده است. نردبان، صبح را پایین می آورد تلاشی است برای معرفی شاعران معاصر ایران به دنیا و اهمیت کتاب به همین دلیل است.

از موسی بیدج بیش از 50 عنوان کتاب منتشر شده که از این بین چند اثر او در کشورهای لبنان و کویت به چاپ رسیده است. کتاب های عیسی پسر انسان، دیوانه، شعرهایی که در کوچه می دوند، آسمان زعفرانی و عاشق ناشی نمونه هایی از تالیف ها و ترجمه های او است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتشار گزیده شعر ایران در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار گزیده شعر ایران در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید