افزایش شاخص اهدای خون مستمر، سه استان رکورددار کشور

به گزارش وبلاگ میهن، بشیر حاجی بیگی، در مصاحبه با خبرنگاران، گفت: شاخص اهدای خون مستمر در کشور به مرز 60 درصد رسید.

افزایش شاخص اهدای خون مستمر، سه استان رکورددار کشور

وی با عنوان این مطلب که در 8 ماهه نخست سال جاری شاخص اهدای خون مستمر در کشور به 58.9 درصد رسیده است، اضافه نمود: اهدا کننده مستمر به فردی گفته می گردد که حداقل 2 بار در سال خون اهدا کند.

حاجی بیگی در ادامه به معرفی استان های برتر در زمینه اهداکنندگان خون مستمر پرداخت و گفت: استان سمنان با 80 درصد، بوشهر 75 درصد و خراسان شمالی با 73 درصد، رکورددار اهدای خون مستمر در کشور طی 8 ماهه سال جاری بوده اند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، تاکید نمود: ضریب امنیت و سلامت خون اهداکنندگان مستمر، 8 برابر اهداکنندگان بار اول است.

حاجی بیگی در ادامه به وضعیت اهدای خون در بین بانوان کشور اشاره نمود و اضافه نمود: استان های لرستان، خراسان جنوبی، کردستان و استان مرکزی، طی 8 ماه گذشته سال 97، در صدر اهداکنندگان خانم در کشور قرار داشته اند.

وی با اعلا این مطلب که در 8 ماهه گذشته 2 میلیون و 346 هزار و 882 واحد خون و فرآورده خونی شامل گلبول قرمز فشرده شده، پلاسما و پلاکت، در بین مراکز بیمارستانی و درمانی کشور توزیع شده است، گفت: در 8 ماهه گذشته استان های تهران، فارس، خراسان رضوی، در صدر اهداکنندگان خون در کشور بوده اند، بطوریکه 30 درصد خون کشور توسط این سه استان اهدا شده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، ادامه داد: استان های خراسان شمالی، ایلام، کردستان و خراسان رضوی، در 8 ماهه گذشته سال 97 نسبت به مدت مشابه در سال 96، بیشترین میزان رشد اهدای خون را در کشور داشته اند.

حاجی بیگی اضافه نمود: در 8 ماهه گذشته سال جاری، یک میلیون و 786 هزار و 469 نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون در کشور مراجعه نموده اند که یک میلیون و 405 هزار و 442 نفر موفق به اهدای خون شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افزایش شاخص اهدای خون مستمر، سه استان رکورددار کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شاخص اهدای خون مستمر، سه استان رکورددار کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید