افتتاح منطقه یک آزادراه تهران - شمال

به گزارش وبلاگ میهن، منطقه یک آزادراه تهران - شمال از بزرگراه همت تهران تا منطقه شهرستانک به طول 32 کیلومتر صبح امروز با حضور رئیس جمهور به صورت رسمی افتتاح شد.

افتتاح منطقه یک آزادراه تهران - شمال

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ میهن، حسن روحانی رئیس جمهور به همراه وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مستضعفان امروز به آزادراه تهران - شمال آمد تا منطقه یک این آزادراه به طول 32 کیلومتر را افتتاح کند؛ بنابراین گزارش، ورودی منطقه یک آزادراه تهران - شمال از بزرگراه همت پس از تقاطع آزادگان شروع می گردد و به طول 32 کیلومتر تا شهرستانک در محور کندوان ادامه دارد.

خودرو ها در ادامه راستا پس از خروج از منطقه یک آزادراه وارد محور موجود کندوان می شوند و پس از عبور از جاده موجود در سه راهی مرزن آباد وارد منطقه چهارم آزادراه تهران - شمال خواهند شد.

منطقه یک آزادراه موجب کاهش 65 کیلومتری تهران تا چالوس می گردد. این منطقه با مشارکت اقتصادی بنیاد مستضعفان به میزان 50 درصد و دولت ساخته شده است و مقرر شد قیمت عوارضی آزادراه به صورت شناور اعمال گردد.

بدین ترتیب که در ایام غیر پیک قیمت عوارضی برای سواری ها 20 هزار تومان و در ایام پیک شامل سرانجام هفته و روز های تعطیل 30 هزار تومان است؛ روز های پیک شامل از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه تا سرانجام روز آدینه و همچنین روز های تعطیل معین شده است.

همچنین قیمت عوارضی وانت ها برای عبور از منطقه یک آزادراه 35 هزار تومان، نرخ عوارضی برای مینی بوس ها 40 هزار تومان و برای اتوبوس ها 45 هزار تومان معین شده است که برای وانت ها، مینی بوس ها و اتوبوس ها در ایام پیک و غیرپیک نرخ عوارضی یکسان است.

البته با توجه به هزینه ای که برای ساخت آزادراه تهران - شمال انجام شد قیمت عوارضی بیشتر بود، اما بنیاد مستضعفان پیشنهاد داد که در قالب افزایش مدت زمان بهره برداری آزادراه و یا تهاتر بیشتر نقدینگی آورده در آزادراه با املاک قیمت عوارضی کاهش یابد.

این آزادراه از روز پنج شنبه 8 اسفند زیر بار ترافیک خودرو ها می رود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افتتاح منطقه یک آزادراه تهران - شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح منطقه یک آزادراه تهران - شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید