اعطای 293 هزار فقره انواع تسهیلات مسکن در 7 ماهه سال جاری

به گزارش وبلاگ میهن، به گزارش خبرنگاران به نقل از بانک عامل بخش مسکن، مسعود ایزدی با اشاره به روند رو به رشد پرداخت تسهیلات در بخش مسکن به رغم رکود در این بخش، اضافه نمود: از ابتدای سال 97 تا خاتمه مهر ماه، بیش از 293 هزار فقره انواع تسهیلات توسط این بانک به متقاضیان ساخت، خرید و تعمیر خانه یا ساختمان های مسکونی و همچنین فعالان دیگر حوزه های این بخش پرداخت شد که به لحاظ تعداد تسهیلات، رشد 48 درصدی در مقایسه با 7 ماه اول سال 96 به ثبت رسیده است.

اعطای 293 هزار فقره انواع تسهیلات مسکن در 7 ماهه سال جاری

وی توضیح داد: در 7 ماه اول امسال مجموع ارزش ریالی تسهیلات پرداختی از سوی بانک عامل بخش مسکن رقمی معادل 10 هزار و 849 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه در سال 96، از رشد 36 درصدی در مبلغ تسهیلات برخوردار شده است.

ایزدی با تشریح آمار پرداخت تسهیلات خرید مسکن در امسال نیز گفت: از ابتدای امسال تا سرانجام مهر ماه، نزدیک به 135 هزار نفر در سراسر کشور موفق شدند با استفاده از تسهیلات بانک عامل بخش مسکن صاحب خانه شوند. این تعداد تسهیلات پرداختی برای خرید مسکن در مقایسه با 7 ماه اول سال گذشته 61 درصد افزایش پیدا نموده که رقم قابل توجه به لحاظ رشد پرداخت تسهیلات به حساب می آید. بخشی از این رشد به استفاده خانه اولی ها از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم مربوط است. تسهیلاتی که بانک عامل بخش مسکن در ماه های سپری شده از سال 97 برای خرید مسکن به متقاضیان پرداخت نموده به لحاظ ارزش ریالی، 51 درصد رشد داشته است. ارزش کل تسهیلات خرید مسکن پرداختی طی این مدت، 6 هزار و 573 میلیارد تومان گزارش شده است.

مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک عامل بخش مسکن اضافه کرد: طی 7 ماه اول امسال 17 هزار فقره تسهیلات نیز برای ساخت مسکن با توجه به تقاضای سازنده ها برای این نوع تسهیلات پرداخت شد که البته به هر اندازه که تقاضای تسهیلات ساخت وجود داشته باشد، بانک عامل بخش مسکن امکان پرداخت و تامین مالی در این حوزه را نیز دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اعطای 293 هزار فقره انواع تسهیلات مسکن در 7 ماهه سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای 293 هزار فقره انواع تسهیلات مسکن در 7 ماهه سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید