اسلامیان: نمایندگان مجلسی که در هر مسئله فدراسیون دخالت می نمایند به موضوع حق پخش برسند، عجله ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی نداریم

به گزارش وبلاگ میهن، محمود اسلامیان، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال حل مسائل فوتبال را منوط به پرداخت حق پخش فوتبال توسط صداوسیما دانست.

اسلامیان: نمایندگان مجلسی که در هر مسئله فدراسیون دخالت می نمایند به موضوع حق پخش برسند، عجله ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی نداریم

محمود اسلامیان با اشاره به روندی که برای انتخاب جانشین کارلوس کی روش در تیم ملی طی می گردد، به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: انتظار جامعه و دوست داران فوتبال و تیم ملی این است که کسی را به عنوان جانشین کی روش انتخاب کنیم تا نتایجی که او گرفته است و ما الان در رنکینگ فیفا تیم 21 جهان و اول آسیا هستیم، ادامه داشته باشد. این را که در حال حاضر ما در چه جایگاهی هستیم، آمار می گوید. یک زمان ما از خودمان حرف می زنیم که خوب نیست، ولی این آمار را فیفا اعلام نموده است. الان هم آقای تاج در حال آنالیز گزینه هاست و به زودی در ماه جاری نام سرمربی تیم ملی انتخاب و اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: آقای تاج بعد از آنالیز شرایط مربی مدنظر، نام آن را در هیئت رئیسه اعلام خواهد نمود تا اعضا هم نظرشان را در این باره اعلام نمایند. البته باید بگویم با توجه به فرصتی که بود عجله ای برای انتخاب مربی نداریم و فرایند انتخاب باید با دقت طی گردد. ما یک مشکل اساسی در فوتبال داریم که می تواند مسائل اقتصادی مان را حتی برای انتخاب سرمربی تیم ملی حل نماید و آن هم موضوع حق پخش تلویزیونی است. در حال حاضر عمده مشکل فدراسیون همین موضوع است.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان این مطلب که پرداخت حق پخش از سوی صداوسیما 70، 80 درصد مسائل اقتصادی فدراسیون و در کل فوتبال کشور را حل می نماید، عنوان نمود: الان خیلی از استان ها به مانند فارس و لرستان هستند که تیمی در لیگ برتر فوتبال ندارند. لرستانی که هم اکنون چند بازیکن مانند بیرانوند و وحید امیری در تیم ملی دارد. این نشان می دهد استان لرستان دارای استعدادهای زیادی است و اگر در آن سرمایه گذاری گردد (که می تواند از حق پخش باشد) شاهد پیشرفت های چشمگیری در آن خواهیم بود.

اسلامیان همچنین توضیح داد: تمام جهان مسئله حق پخش را اجرایی نموده اند و ما هم نمی توانیم راه دیگری برویم. اگر تلویزیون حق پخش را ندهد کاسه همان کاسه و آش هم همان آش خواهد بود. بالاخره دولت و مجلس باید این موضوع را حل نمایند. نمایندگان مجلسی که در هر مسئله فدراسیون دخالت می نمایند موضوع حق پخش را هم پیگیری و حل نمایند، اگر موضوع حق پخش حل گردد تحول بزرگی را شاهد خواهیم بود و اگر حل نگردد با همین وضعیت فعلی روبرو خواهیم بود. یعنی 70 درصد درآمدها را نداریم و هرگونه تجارت اقتصادی هم نمی توانیم داشته باشیم.

وی با ارائه راهکار دیگری برای تیمداری درست در فوتبال اظهار داشت: باید برای هر استان یک کمپانی یا کارخانه اسپانسر گردد. ما 30 استان داریم، اما 200 کمپانی بزرگ هم داریم که 30 مورد از آنها برای اسپانسری 30 استان برای فوتبال کفایت می نماید. جدا از حق پخش، این راه می تواند مسائل اقتصادی باشگاه های فوتبال کشور را حل نماید. راه دیگری وجود ندارد. رسانه ها هم باید یاری نمایند. من تعجب می کنم چرا کارشناسان درباره موضوع حق پخش تلویزیونی حرفی نمی زنند؟!

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال یادآور شد: حتی از آقای فردوسی پور هم گلایه دارم! او چرا برای یک بار هم شده موضوع حق پخش را در برنامه 90 مطرح نکرد؟! حتی یک بار هم دیدم مهدی مهدوی کیا در این باره صحبت کرد. الان بزرگ ترین چالش بحث حق پخش است. فوتبال موضوعی است که 80 میلیون نفر روی آن حساسیت دارند و به غیر از فوتبال چگونه می توانیم تا حدی مردم را خشنود کنیم که به خیابان ها بریزند و شادی نمایند؟ پس باید مسائل پیرامونی آن را حل کنیم.

اسلامیان تأکید کرد: شاید در فوتبال کشور 50 مشکل داشته باشیم، اما مسئله اصلی همین حق پخش تلویزیونی است. اگر این مشکل حل گردد بسیاری دیگر از مسائل به مانند انتخاب سرمربی تیم ملی هم به راحتی حل می شوند. بعد از فتح خرمشهر مردم خیلی شاد بودند. به آن اندازه شادی از مردم را فقط در موفقیت های فوتبال دیدم. موفقیت هایی مانند صعود به جام جهانی و پیروزی در این رقابت ها باعث شد مردم خشنود شوند و با وجود تمامی مسائلی که داشتند به خیابان ها بیایند، اما الان می بینید که دولت و مجلس به این مقوله کم توجهی می نمایند. آنها یک بار بنشینند و موضوع حق پخش را برای همواره حل نمایند.

وی با اشاره به بعضی برنامه های تلویزیونی گفت: کاری را که احسان علیخانی در تلویزیون انجام داده است، می توان در فوتبال هم کرد تا استعدادها کشف شوند. همین قطر چطور قهرمان جام ملت ها شد؟ یک مدرس فوتبال را هفت هشت سال آورد و در مدارس استعدادها را کشف و روی آنها کار کرد و در نهایت با جمعیت دو سه میلیونی قهرمان آسیا شد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در خاتمه توضیح داد: اگر موضوع حق پخش حل نگردد حتی خریداران استقلال و پرسپولیس برای اینکه هزینه ای که می نمایند برگشتی ندارد بعد از دو سه سال کار را رها می نمایند. متأسفانه کارشناسان هم که وقتی به تلویزیون می روند در خصوص حق پخش صحبت نمی نمایند، چراکه می ترسند اگر در این ارتباط صحبت نمایند دیگر به برنامه ای دعوت نشوند!

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اسلامیان: نمایندگان مجلسی که در هر مسئله فدراسیون دخالت می نمایند به موضوع حق پخش برسند، عجله ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامیان: نمایندگان مجلسی که در هر مسئله فدراسیون دخالت می نمایند به موضوع حق پخش برسند، عجله ای برای انتخاب سرمربی تیم ملی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید