ارسال نخستین محموله یاری های مردم پاکستان به سیل زدگان ایران

به گزارش وبلاگ میهن، یک فروند هواپیمای سی-130 حامل یاری های امدادی مردم پاکستان راهی ایران شد و قرار است هواپیمای دوم فردا راهی این کشور گردد.

ارسال نخستین محموله یاری های مردم پاکستان به سیل زدگان ایران

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در اسلام آباد، یک فروند هواپیمای سی-130 حامل یاری های امدادی مردم پاکستان راهی ایران شد و قرار است هواپیمای دوم فردا راهی این کشور گردد.

مهدی هنردوست سفیر ایران در پاکستان گفت: محموله یاری های بشرمحبت آمیز پاکستان به منظور یاری به سیل زدگان به وزن 32 تُن شامل 500 چادر، 2500 تخته پتو و بسته های یاری های اولیه است.

پیش از این وزارت امور خارجه پاکستان اعلام نموده بود به دستور نخست وزیر این کشور، دو فروند هواپیمای سی-130 حامل یاری های بشرمحبت آمیز به صورت فوری به ایران فرستاده می گردد.

روز یکشنبه نخست وزیر پاکستان در پیامی از وقوع سیل در ایران و خسارت های جانی و مادی ابراز تاسف و با مردم سیل زده همدردی کرد.

وی اضافه کرد: پاکستان با تمام توان به مردم آسیب دیده در ایران یاری خواهد نمود.

گروه های سیاسی و مذهبی پاکستان در روزهای اخیر در ابتکاری انسان محبت آمیز اقدام به راه اندازی پویش جمع آوری یاری در داخل و خارج از این کشور برای سیل زدگان ایرانی نموده اند.

علامه راجا ناصر عباس جعفری رهبر حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان ضمن اعلام این موضوع که یاری به مردم سیل زده ایران وظیفه شرعی هر پاکستانی است از مردم داخل و خارج از این کشور درخواست کرد یاری های خود در این زمینه را جمع آوری نمایند.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "ارسال نخستین محموله یاری های مردم پاکستان به سیل زدگان ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال نخستین محموله یاری های مردم پاکستان به سیل زدگان ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید