احمدی: بیش از 700 طرح ورزشی در دهه فجر افتتاح می گردد

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزیر ورزش و جوانان از بهره برداری بیش از 700 طرح ورزشی در سطح کشور به مناسبت ایام الله دهه فجر اطلاع داد.

احمدی: بیش از 700 طرح ورزشی در دهه فجر افتتاح می گردد

به گزارش خبرنگاران، سید عبدالحمید احمدی در مراسم افتتاح سالن ورزشی و چمن مصنوعی تنگ چنار مهریز، گفت: به همت مدیران استان و شهرستان مهریز شاهد افتتاح طرح های ورزشی در دهستان تنگ چنار مهریز هستیم و امیدواریم بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا مردم همه بخش ها و نقاط کشور به ویژه روستاها از امکانات ورزشی مناسب بهره مند شوند.

به گفته وی، کوشش وزارت ورزش و جوانان بر این است که بتواند با یک نگاه متوازن، اعتبارات را در اختیار همه بخش های کشور قرار بدهد و از این طریق به مردم خدمت کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: سال جاری بیش از 700 طرح ورزشی در ایام الله دهه فجر در سطح کشور به بهره برداری می رسد و در استان یزد نیز شاهد افتتاح طرح های خوبی در این حوزه هستیم و تا سرانجام سال میز چند طرح بزرگ ورزشی دیگر در استان آماده بهره برداری می گردد.

احمدی با اشاره به توزیع تجهیزات 40 خانه ورزش روستایی استان یزد، ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی و انسجام بین همه بخش ها بتوانیم شرایط مناسب تری برای پرداختن ورزش بخصوص ورزش همگانی فراهم آوریم هر چند که این حوزه در استان یزد وضعیت بسیار خوبی دارد و یزد را در حوزه ورزش همگانی در صدر استان های کشور قرار داده است.

به گزارش خبرنگاران، عبدالحمید احمدی در جلسه شورای عالی ورزش استان و و مراسم تجلیل از مدال آوران المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور با اشاره اهمیت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: شروع دهه پنجم انقلاب بیانگر بالندگی این مهم است.

وی با بیان این که ملت ایران دستاوردهای عظیمی را در طول چهل سال گذشته کسب نموده است، اضافه نمود: با توجه به تمام محدودیت ها، تحریم ها و شرایط دشواری که دشمنان ایجاد و سعی کردند با ایجاد موانع مانع پیشرفت مردم شوند، ملت ایران دستاوردهای بزرگ و زیادی داشتند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به دستاوردهای حوزه ورزش، گفت: معین شعار چهل سال ورزش چهل سال افتخار بیانگر افتخارات قابل توجه کشور در این حوزه است.

احمدی با بیان این که ورزشکاران ایرانی قبل از انقلاب فقط هشت دوره در المپیک شرکت و فقط 4 مدال کسب کردند، توضیح داد: این آمار بعد از انقلاب اسلامی به 16 مدال افزایش یافته است.

این مسئول با اشاره به شرایط مطلوب ایران در مسابقات آسیایی، گفت: صعود ایران به رتبه سوم رقابت های پاره آسیایی از جمله دستاوردهای ورزشی ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی ایران است.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان این که رشد ورزشکاران ایران برای ملت ایران کاملاً مشهود است، ادامه داد: توسعه زیرساخت های ورزشی با رشد فضاهای ورزشی از دیگر دستاوردهای ورزشی ایران اسلامی است.

وی رشد بیش از 32 برابری توسعه زیرساخت های ورزشی را یکی از دستاوردهای ورزشی ایران بعد از پیروزی انقلاب دانست و بیان نمود: مدال آوری بانوان رشد 17 برابری داشته است.

این مسئول در سرانجام با بیان این که میزان مشارکت مردم یزد در ورزش های همگانی بیشتر آمار کشوری است، گفت: میانگین مشارکت کشوری 27 دقیقه و میانگین مشارکت مردم استان یزد در ورزش همگانی 29 دقیقه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احمدی: بیش از 700 طرح ورزشی در دهه فجر افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمدی: بیش از 700 طرح ورزشی در دهه فجر افتتاح می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید